به گزارش  سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، شامگاه سەشنبه ٢٠ آبان ۹۹ ، یک زندانی ۲۷ ساله اهل هرسین و ساکن نورآباد لرستان با هویت فرهاد وثوقی در زندان مرکزی خرم‌آباد زیر شکنجه وحشیانه  نیروهای امنیتی زندان به قتل رسید.

برادر فرهاد وثوقی ضمن تایید این خبر گفت جسد برادرش را در پزشکی قانونی خرم آباد مشاهده کرده که وی بطرز فجیعی مورد شکنجه قرار گرفته است.
در عکسهای بدست آمده از فرهاد وثوقی شکستگی ناحیه سر و کبودی زیر چشم چپ کاملا مشهود است.
فرهاد وثوقی سه هفته قبل به اتهام واهی مشارکت در قتل یک شهروند دیگر اهل نورآباد به نام حسین جوزی بازداشت شده و از روز بازداشت تا زمانی که به قتل رسیده در سلول انفرادی زندان مرکزی خرم آباد محبوس بوده است.
حسین جوزی یکی از فعالین و سازماندهندگان اعتراضات آبان ۹۸ در نورآباد بوده و چندی پیش توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به قتل رسیده. نیروهای امنیتی برای پاک کردن رد جنایت خودشان دو عضو یک خانواده را بازداشت می کنند تا گناه این قتل را به گردن آنها بیندازند؛ آنها به همین دلیل فرهاد وثوقی را تا این حد شکنجه کردند که در زیر شکنجه او را وادار به اعتراف به دروغ کنند.
شایان ذکر است برادر دیگر فرهاد بنام مصطفی وثوقی نیز حدودا سه ماه پیش به اتهام قتل این فعال نورآبادی بازداشت و همچنان در زندان مرکزی خرم آباد محبوس است.
خانواده وثوقی امروز جمعه ۲۳ آبان جسد فرزندشان را از پزشکی قانونی خرم آباد تحویل گرفتند.
براساس این گزارش شامگاه چهارشنبه پس از درز خبر قتل فرهاد وثوقی در زندان مرکزی خرم آباد شورش شده و نیروهای امنیتی وارد زندان شده و اقدام به ضرب و شتم زندانیان کرده اند.

جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹