بر اساس اخبار دریافتی دوشنبه ۲۶آبان ۹۹، زندانیان در تیپ۲ زندان تهران بزرگ، به‌دلیل پایین بودن حجم غذایی که در حد چند قاشق بیشتر نیست گرسنه می‌مانند.
همچنین در برخی روزها غذا آنقدر کم است که به بعضی سالنها و زندانیان غذا نمی‌رسد. همه زندانیان توان مالی برای تأمین مواد روزانه برای رفع گرسنگی خود را ندارند؛ چرا که خود سرپرست خانواده بوده و حال که به زندان افتاده‌اند، خانواده باید مخارج فرزندان و پدر و مادر خویش را هم تأمین کنند.
علاوه بر آن روز به روز غذاها بی‌کیفیت‌تر می‌شود. پیش از این به زندانیان تخم‌مرغ داده می‌شد که حال تخم‌مرغ هم از غذای زندان حذف شده است.
از سوی دیگر آب حمام همیشه سرد است. حمامها تا ساعت یک ظهر بسته است و به زندانیان از این ساعت به بعد اجازه استحمام داده می‌شود. اما آب آن‌قدر سرد است که زندانیان نمی‌توانند حمام کنند. سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا زندانیان را تهدید می‌کند. این در حالی ست که از بهداری و پزشک و رسیدگیهای درمانی و دارو هم خبری نیست.

جان زندانیان در بند ۴ زندان اوین در خطر است

بر اساس اخبار دریافتی دوشنبه ۲۶ آبان ، سرمای شدید و نداشتن گرمایش در بند۴ زندان اوین، باعث بیماری شمار زیادی از زندانیان شده است. ویروس کرونا در بند ۴ زندان اوین شیوع پیدا کرده، ۴نفر با تست مثبت کرونا و بقیه زندانیان بدون انجام تست در کنار سایر زندانیان محبوس هستند و هیچ قرنطینه‌ای وجود ندارد.

در پی محرومیت زندانیان بند ۴ زندان اوین از گرمایش و سرمای شدید در سالنها، هم‌اکنون ویروس کرونا در بند ۴ شایع شده است. گزارشها حاکی است که در حال حاضر، دست‌کم ۴تن از زندانیان محبوس در بند ۴ به اسامی غلامرضا آبانلو، محمدرضا جهانبانی، محمدرضا توسلی و محمد غفاریان به کرونا مبتلا شده و تست آنها مثبت اعلام شده است.

محمد غفاریان هم‌اکنون به‌دلیل وخامت حالش به بیمارستانی خارج از زندان منتقل شده است.

غلامرضا آبانلو از هواداران مجاهدین خلق، محمدرضا جهانبانی و محمدرضا توسلی از زندانیان متهم جرایم مالی هم‌اکنون به بهداری زندان منتقل شده‌اند.

غلامرضا آبانلو ۱۰روز پیش بیمار شده و علائم کرونا داشته و بعد از گرفتن تست، او را به بند بازگرداندند که حالش به وخامت گرایید. پس از ۱۰روز به وی گفته شده که تست کرونای او مثبت است. اما با این حال در کنار دیگر زندانیان در بند، نگهداری می‌شود.