روز پنجشنبه ۲۹آبان ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۶۰هزار و ۲۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۰۶۹نفر، در آذربایجان غربی به ۵۳۹۸نفر، در البرز به ۴۳۳۵نفر، در اصفهان به ۹۰۴۰نفر، در ایلام به ۱۵۱۵نفر، در تهران به ۳۹۲۸۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۲۵۵نفر، در خراسان جنوبی به ۱۴۳۶نفر، در خراسان رضوی به ۱۱۷۴۵نفر، در خراسان شمالی به ۲۵۵۳نفر، در خوزستان به ۸۹۰۵نفر، در سمنان به ۲۴۰۹نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۰۰۶نفر، در فارس به ۴۴۰۷نفر، در کردستان به ۲۸۷۵نفر، در کرمان به ۲۷۳۹نفر، در کرمانشاه به ۳۴۹۸نفر، در گلستان به ۴۰۴۶نفر، در گیلان به ۵۵۴۶نفر، در لرستان به ۶۷۳۰نفر، در مرکزی به ۳۰۴۸نفر و در همدانی به ۴۰۹۰نفر رسیده است.

حریرچی معاون وزیر بهداشت رژیم گفت: «ما تصمیم بین خوب و خوب تر نمی‌گیریم حتی تصمیم بین خوب و بد نمی‌گیریم یا بین بد و بدتر ما تصمیمات‌مان گزینه هایمان بین بدتر و بدترین است. ادامه این شرایط و سیاست کج دار و مریز و مماشات که بعضی‌ها درخواست می‌کنند طولانی شدن این همه‌گیری اثرات اقتصادی طولانی‌تر شدیدتر و عمیق‌تری خواهد داشت هیچ راه‌حل منفرد کوتاه مدتی وجود ندارد» (تلویزیون رژیم ۲۷آبان).

احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق ارتجاع گفت: «دولت کمکی به مردم نمی‌کند، فقط دائم همه را می‌ترساند و همه تقصیرات را گردن مردم می‌اندازد. بیش از یک ماه، در ابتدا می‌گفتند نخیر، کرونا وارد نشده است! یک دفعه می‌آیند و می‌گویند از ساعت ۶ بعد از ظهر مغازه‌ها بسته شود! در سطح سیاست‌گذاری و مدیریت کلان، هیچ مدیریتی دیده نمی‌شود! کادر بهداشت و درمان ما، فداکارانه دارد کار می‌کند.خودتان که راه‌حلی نمی‌دهید، اگر کسی هم راه‌حلی می‌دهد، می‌گویید شیاد است! می‌گویند مردم، خودتان خرجتان را در بیاورید و در خانه‌هایتان بمانید! بخشی از دولت هم اهداف سیاسی خودش را دنبال می‌کند! دارویی که خودتان می‌گویید اثری ندارد، شما باید بیایید روی مردم ایران آزمایش کنید!؟جوری حرف می‌زنند که انگار ما تسلیم این ویروس هستیم، انگار هیچ کاری نمی‌شود کرد! دائما هم می‌گویند نروید بیرون، نروید بیرون! خب هیچ کاری نکنیم، دیگر به‌وجود شما چه احتیاجی هست!؟» (سایت خبر فوری رژیم ۲۸آبان).

در آذربایجان غربی، رئیس اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته شاهد فوت ۳۷شهروند بر اثر کرونا بودیم. علاوه بر این تعداد، تست کرونای ۱۶ فوتی روزهای گذشته در شهرستانهای مختلف آذربایجان غربی نیز مثبت شده است.با این ۵۳ فوتی کل فوت‌شدگان استان به ۲۵۲۹نفر می‌رسد. در حال حاضر تعداد کل بستریهای استان ۱۵۷۴نفر است که ۳۰۵نفر در ICU هستند و ۸۸نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل است» (ایرنا ۲۹آبان).

در فارس، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی یک روز گذشته ۳۹ هم استانی فوت کردند و عدد قربانیان در فارس به ۲۰۶۵نفر رسید. هم‌اکنون ۲۳۵۳بیمار بستری داریم که ۳۶۱نفرشان در ICU هستند. طبق آخرین بررسیهای انجام شده، هم‌اکنون ۳۱شهرستان استان در وضعیت ویژه یا قرمز، ۴شهرستان در وضعیت هشدار یا نارنجی و یک شهرستان در وضعیت سفید قرار دارد» (ایسنا ۲۸آبان).

در کردستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۷نفر در استان فوت شدند. ۷۷۱بیمار کرونایی بستری هستند که ۱۱۴نفر در ICU بستری هستند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۲۸آبان).

در زنجان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «۸۵ درصد تختهای بیمارستانی استان به بیماران کرونایی اختصاص یافته که بسیار نگران‌کننده است. شدت علائم کرونا اعم از تب، ضعف و بی‌حالی، علائم تنفسی و غیره نسبت به گذشته بیشتر شده، و بیماران نیازمند مراقبتهای ویژه هستند؛ از همه ظرفیتهای بیمارستانها باید استفاده کنیم» (ایسنا ۲۸آبان).

در یزد، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته ۱۷بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.در حال حاضر ۱۰۸۶بیمار بستری هستند که ۲۱۴نفر در ICU تحت درمان قرار گرفتند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۹آبان).

در خراسان رضوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: میزان ابتلا و فوت ناشی از کرونا در شهرستانهای تحت پوشش این دانشگاه طی ۵۰روز ۶۰درصد افزایش یافت. ۴۳۲نفر از پرسنل و کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به کووید۱۹مبتلا شده‌اند» (ایرنا ۲۹آبان). دانشگاه فردوسی مشهد با توجه به وضعیت قرمز شهر مشهد اعلام کرده است «تمامی دروس عملی این دانشگاه از اول آذر ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی به شکل حضوری تعطیل است» (ایرنا ۲۹آبان).