روز شنبه اول آذر ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۶۵ شهر از ۱۶۲ هزار و ۸۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۱۹۴ نفر، در آذربایجان غربی به ۵۶۳۴ نفر، در البرز به ۴۳۸۰ نفر، در اصفهان به ۹۱۹۵ نفر، در ایلام به ۱۵۸۰ نفر، در تهران به ۴۰۰۲۱ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۲۸۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۴۶۱ نفر، در خراسان شمالی به ۲۶۰۸ نفر، در خوزستان به ۸۹۶۰ نفر، در سمنان به ۲۴۳۴ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۱۳۱ نفر، در فارس به ۴۴۷۷ نفر، در کرمان به ۲۸۵۹ نفر، در کرمانشاه به ۳۵۴۳ نفر، در گلستان به ۴۰۷۶ نفر، در گیلان به ۵۶۳۶ نفر، در لرستان به ۶۷۹۰ نفر، در مرکزی به ۳۱۲۸ نفر، در همدان به ۴۱۲۰ نفر و در یزد به ۲۸۳۷ نفر رسیده است.

در اصفهان، «سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی از ابتلای ۱۱۷۹ بیمار جدید در ۲۴ ساعت اخیر خبر داد و گفت: ۲۰۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، ۳۷۹ بیمار در ICU نگهداری می‌شوند. طی ۲۴ ساعت اخیر ۴۶ نفر فوت کرده‌اند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۳۰ آبان).

در فارس، معاون دانشگاه پزشکی گفت: ۲۷۷۷ بیمار در بیمارستانهای استان بستری هستند، ۳۹۱ نفر در ICU هستند. ۲۴ نفر روز گذشته به‌دلیل ابتلا به کرونا جان باختند و تعداد قربانیان به ۲۱۵۰ رسید» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۱ آذر).

در مرکزی، رئیس سازمان آرامستان اراک گفت: «آرامستان اراک با کمترین نیرو در حال خدمات رسانی است نسبت به سال گذشته تعداد متوفیان در روز دو برابر شده است، زمینی در مجموعه باقی نمانده و عملاً به نفس نفس افتاده‌ایم و در حال حاضر در اوج خطر قرار گرفته‌ایم» (ایسنا ۱ آذر).

شنبه اول آذر۱۳۹۹