روز ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ دادگاه نهایی یک شبکه تروریستی وابسته به حکومت ایران در بلژیک برگزار و حکم نهایی در باره آنها صادر می شود.

https://www.eurasiareview.com/25112020-trial-of-an-iranian-diplomat-in-belgium-for-state-sponsored-terrorism-oped/

این دادگاه باید در باره کسانی به قضاوت بنشیند وحکم نهایی صادر کند که نه یک گروه افراطی بلکه شبکه ای از تروریسم دولتی سازمان دهی شده است که در طول چهل سال گذشته هر بار دست به عملیات تروریستی خونین و وحشتناک زده است؛ بیشتر رد پا یا کلاه کاسکت از خود به جا گذاشته است و در مواردی هم که تروریستها به دام افتاده اند؛ نمونه ترورمخالفان سیاسی رژیم ایران مانند دکتر عبدالرحمن قاسملو در اتریش: دکتر شاهپور بختیار در پاریس؛ دکتر کاظم رجوی؛ محمد حسین نقدی در ایتالیا و بسیاری موارد دیگر در پناه سیاست معامله و مماشات موفق به فرار و تلاش برای فراموشی جنایت شده است.

بنابر این نخستین بار است دُم تروریسم دولتی رژیم ایران در اروپا به تله قانون می افتد و یک دپلمات ودبیر سوم سفارت رژیم ایران در اتریش که یکی از لانه های جاسوسی و ترور برای این رژیم است به اتهام طراحی و سازماندهی و اقدام به عمل تروریستی در یک اجتماع بزرگ مسالمت آمیز در فرانسه دستگیر و بازداشت و محاکمه میشود..

اسدالله اسدی یک بمب ساخته شده در ایران را با هواپیما به اتریش منتقل می کند که می توانست جان صدها مسافر را به خطر بیندازد. سپس آن را به لوکزامبورگ منتقل می کند و در یک شعبه پیتزا هات به تیم تروریستی تحت فرمانش که یک زوج به نامهای امیر سعدونی و نسیمه نعامی می دهد.

آنها زیر نظر پلیس بوده و بمب حاوی ۵۰۰ گرم ماده شدید الانفجار پروکسید استون در بلژیک در کیف لوازم آرایش نسیمه نعامی کشف و خنثی می شود. آنها اعتراف می کنند که ماموریت آنها بمب گذاری در اجتماعی بزرگ و صد هزار نفره اپوزسیون شورای ملی مقاومت ایران در سال ۲۰۱۶ در پاریس و هدف شماره یک مریم رجوی پریزدنت این شورا بوده است. در همین رابطه پلیس فرانسه نفر دیگر این شبکه به نام مهرداد عارفانی در جلو سالن ویلپنت محل برگزاری این تجمع دستگیر می کند.

این گروه چهار نفره که بجز اسدالله اسدی بقیه اعتراف به ارتباط با تروریسم رژیم ایران و ماموریت تروریستی کرده اند: روز ۲۷ نوامبر در بلژیک در دادگاه نهایی حکم می گیرند.

صدها سیاستمدار و نماینده پارلمان از بریتانیا؛ اتحادیه اروپا وکنگره آمریکا وهزاراران فعال سیاسی وحقوق بشری که در این اجتماع حضور داشته و هدف این بمب گذاری بوده اند هرکدام شاکی محسوب می شوند. صدها نفر به عنوان شاکی در دادگاه درخواست مجازات برای این طراحان وحشت وترور و جنایت کرده اند و انتظار دارند دادگاه حکمی قوی وقطعی صادر کند.

این دادگاه نه محاکمه چند تروریست بلکه محاکمه رژیم ایران و سیاست خارجی رژیم ایران و دیپلماسی گروگانگیری وتروریسم این رژیم است که محمد جواد ظریف در راس آن قرار دارد و مجری اوامر قاسم سلیمانی که هدف یک پهپاد آمریکا در فرودگاه بغداد قرار گرفت بوده است.

این دادگاه فرصتی است برای اروپا تا تروریسم دولتی را به محاکمه بکشد واز تهدیدات تروریستی اش نترسد. زیرا جز این رژیم ایران آن را نشانه ضعف اروپا می داند وهر بار که در تنگنای سیاسی واجتماعی قرار می گیرد تروریسمش را به عناوین مختلف فعال و جان شهروندان اروپایی را به خطر می اندازد.

ساده اندیشی است اگر فکر کنیم تروریسم به نام بنیادگرایی اسلامی در اروپا بی ارتباط با رژیم ایران است. قیام آبان ۹۸ در سراسر ایران به دنیا نشان داد که رژیم ایران بر لبه پرتگاه سقوط قرار دارد. اقدام تروریستی پاریس ن استیصال ودرماندگی یک حکومت برای خاموش کردن صدای اپوزسیونش را بیان می کند. زمان امتیاز دادن به این رژیم به سر آمده است.

چهارشنبه ۵ آذر۱۳۹۹