روز چهارشنبه ۱۲آذر ۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۴۶۵شهر از ۱۷۴هزار و ۷۰۰نفر گذشت.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۹۲۸نفر، در آذربایجان غربی به ۶۴۹۵نفر، در البرز به ۴۶۶۵نفر، در اصفهان به ۱۰۰۲۰نفر، در تهران به ۴۳۱۱۱نفر، در زنجان به ۱۷۶۷نفر، در سمنان به ۲۵۵۴نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۴۲۶نفر، در فارس به ۵۰۲۲نفر، در قزوین به ۱۷۸۴نفر، در قم به ۶۹۷۰نفر، در کردستان به ۳۰۵۱نفر، در کرمان به ۳۵۳۴نفر، در کرمانشاه به ۳۷۴۶نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۲۲۹نفر، در گلستان به ۴۳۵۲نفر، در لرستان به ۷۱۳۵نفر، در مازندران به ۶۶۷۲نفر و در هرمزگان به ۱۸۹۰نفر رسیده است.

 

 

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «شرایط استان تهران ناپایدار و شکننده است. باید با متانت حساب شده و با برنامه لایه بندی شده حرکت کنیم. تهران از روز شنبه در وضعیت نارنجی است اما برخی محدودیتها هم‌چون جلوگیری از برگزاری مراسم آئینی و محدودیت حضور کارمندان در ادارات و منع تردد شبانه ادامه خواهد داشت» (ایسنا ۱۲آذر). وی هم‌چنین گفت: «تغییر در آمار بیماران مربوط به اعمال محدودیت‌های دو هفته اخیر نیست. آثار محدودیت‌های دو هفته‌یی ظرف دو هفته آینده نمایان خواهد شد. هر گونه تغییر در موارد بستری و فوتی‌ها بین ۱۰ تا ۱۴روز آینده نمایان خواهد شد. محدودیتها باید به قوت تداوم یابد تا بتوان خروجی مطلوبی از آن گرفت» (خبرگزاری حکومتی مهر ـ ۱۲آذر).

 

در اصفهان، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «از ابتدای اسفند تا دیروز ۶۳هزار و ۵۰۰بیمار در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (بجز کاشان و آران و بیدگل) بستری شده است، از این تعداد حدود ۶۷۰۰نفر (۳۸۰۰ مرد و ۲۹۰۰زن) فوت شده‌اند . ۱۶۶بیمار زیر ۱۸سال کرونایی جان خود را از دست داده‌اند، در مورد داروی رمدسیور بازار سیاهی داشتیم که این داروی ۲میلیون تومانی به ۷۰میلیون تومان فروخته می‌شد». سخنگوی همین دانشگاه گفت: «در ۲۴ساعت اخیر ۴۱نفر فوت کردند» (خبرگزاری حکومتی مهر ـ۱۲آذر).

 

در آذربایجان شرقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از ابتلای نزدیک به ۷۰هزار نفر به ویروس کرونا خبر داد و گفت: پنج درصد (۳۵۰۰ نفر) از مبتلایان جان‌باخته‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ـ ۱۲آذر).

 

در گیلان، مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا گفت: «راهروهای بیمارستان بهشتی این شهر مملو از بیمار است» (ایسنا ـ ۱۱آذر).

 

در مازندران، «هم‌چنان شاهد تاخت و تاز کرونا هستیم. طی دو روز گذشته آمار ابتلا در استان دو رقمی شده بود اما طی شبانه روز گذشته شاهد دوبرابر شدن مبتلایان بودیم که این روند هم‌چنان تداوم دارد. تعداد بستری شدگان به ۸۶۹نفر رسید که ۱۸۲بیمار در ICU بستری هستند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ـ ۱۱آذر).

 

 

چهارشنبه  ۱۲ آذر ۱۳۹۹