شبکه خبری بگونه

نه به تسليم و سكوت, نه به فقر و فحشا و اعتياد, نه به زندان و شكنجه و اعدام و نه به شاه و نه به شیخ

اخبار

انتشار گزارش تحقیقی شرکت امنیت سایبری ترداستون درباره بسیج هماهنگ سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات و مزدوران آن

تردستون۷۱ با اطمینان بالا ارزیابی می‌کند بسیج سایبری رژیم ایران و به‌طور مشخص سپاه پاسداران در هماهنگی با وزارت اطلاعات سازمان داده شده است. شرکت آمریکایی تردستون۷۱ با سابقهٔ بیش از ۱۰سال تحقیقات دربارهٔ سایبری رژیم گزارش خود را به‌دنبال تحقیق فشرده بر روی ۱۱۱هزار و ۷۷۰ توئیت جعلی علیه مقاومت و خانم رجوی همزمان با گردهمایی جهانی ایران آزاد منتشر کرد. انجمن نجات (دست‌ساز وزارت اطلاعات) به‌طور هم‌زمان با استفاده از حساب‌های شبکهٔ اجتماعی خود، پیام‌هایی با ترم‌های منفی در رابطه با مخالفان ایرانی منتشر کرد تا فضای منفی ایجاد کند شرکت فعال انجمن نجات شعبه وزارت اطلاعات در این کمپین ماهیت این کمپین را روشن می‌سازد.سایبری سپاه پاسداران و اعضای تیم سایبری بسیج با ارائه خود بعنوان «برانداز»، «سلطنت طلب» و بعضاً «غیرسیاسی» در گسترش کمپین دست داشتند.بسیاری از آنها از کاراکتر (پرسونای) دختران جوان جهت رد گم‌کردن و جذب سایر کاربران استفاده می‌کردند.۳۵ تا ۴۵درصد حساب‌ها از داخل ایران هستند.

اطلاعیه شرکت امنیت سایبری تردستون۷۱:

تردستون ۷۱، شرکت اطلاعات و ضد جاسوسی سایبری، امروز جزئیاتی از عملیات نفوذ اطلاعات (رژیم) ایران را منتشر کرد.

جف باردین، مدیر ارشد اطلاعات در تردستون ۷۱ گفت: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) و وزارت اطلاعات و امنیت (MOIS) در یک عملیات مشترک گروه‌های مخالف ایرانی را هدف قرار دادند. یگانهای سایبری سپاه، اعضای هسته مرکزی را با دقت نظامی برای هدف قرار دادن کنفرانس سالانه شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) کلید زدند». وی افزود: «سپاه، وزارت اطلاعات و واحدهای سایبری بسیج سطح پایین توئیتر را با حدود ۱۱۲هزار توئیت به مدت ۶۰ساعت با استفاده از هشتگ و محتوای مدنظر برای کنترل سناریو در شبکه اجتماعی، پر کردند.

از نظر تردستون۷۱ اعضای واحد سایبری سپاه پاسداران نقش مهمی در مدیریت این کمپین ایفا کردند، برای تضمین ترند شدن هشتگهای مشخص در ایران و به‌طور جهانی، حداقل ۹ حساب دیگر متعلق به واحدهای سایبری سپاه پاسداران به گسترش آن در محیط‌های مختلف اجتماعی کمک کردند. اعضای هسته مرکزی خود را به‌عنوان «سلطنت طلب»، «اصلاح طلب» یا «برانداز» در شبکه اجتماعی ارائه می‌دهند.

از ویژگی‌های اصلی این حساب‌های مبدل شبکه اجتماعی می‌شود به استفاده از کاراکتر (پرسونا) زنان جوان اشاره نمود که برای جذب کاربران غافل از ماهیت و گسترش پیام و همکاری بالقوه کاربران استفاده می‌شود.

تاکتیک‌های استفاده شده توسط اعضای کمپین (سپاه و وزارت اطلاعات):

• پستهای محدود از سوی هدایت کنندگان کمپین برای محافظت از حساب‌های شبکه اجتماعی سپاه و وزارت اطلاعات.

• کلمات کلیدی مورد استفاده برای کلید زدن عملیات نفوذ.

• تکرار و شبیه‌سازی هشتگ توسط حدود ۲۵۰۰۰ کاربر توئیتر

• استفاده از باتها و حساب‌های جعلی کم فالوئر.

• اعضای اصلی برای آماده‌باش و کلید زدن کمپین از سبک «شماره دانبار» استفاده نمودند.

• رباتها تلگرام ناشناس برای ارتباطات محرمانه استفاده شده است.

شنبه ۲۲ آذر ماه ۱۳۹۹