به گزارش کمپین فعالین بلوچ روز یکشنبه ۲۳آذر۹۹ دو هموطن بلوچ بنامهای شهرام ویدادی و فرامرز بلوچ لاشاری  روز دوشنبه ۲۴ آذر یک هموطن بلوچ بنام صدام صوری زهی در حین سوختبری هدف شلیک مستقیم نیروهای مسلح حکومتی واقع شده و به قتل رسیدند.

روز یکشنبه ۲۳ آذر ماموران مسلح حکومتی اقدام به تعقیب یک خودروی سوختبر کرده و به سمت این خودرو آتش گشودند. در اثر این تیراندازی راننده خودروی پژو ۴۰۵ مجروح شد و با یک دستگاه نیسان وانت سوختبر تصادف کرده و هر دو سرنشین خودروها جان خود را از دست دادند.

شهرام ویدادی
شهرام ویدادی

راننده خوروی پژو بنام شهرام ویدادی فرزند عظیم اهل روستای باندامان شهرستان ایرانشهر و راننده نیسان وانت فرامرز بلوچ لاشاری فرزند مراد اهل روستای گسک از منطقه لاشار بوده اند.

فرامرز بلوچ لاشاری

در این گزارش آمده است پس از تعقیب و گریز و تیراندازی ماموران حکومتی به سمت شهرام، او از ناحیه گردن مورد هدف گلوله قرار گرفته است. پس از زخمی شدن شهرام، او کنترل خودروی خود را از دست داده و با نیسان وانت تصادف کرد. نیروهای مسلح حکومتی بدون هیچگونه امداد رسانی از محل حادثه متواری شدند.

بر اساس این گزارش جسد شهرام روز گذشته ۲۳ آذر به ایرانشهر منتقل شده و پزشکی قانونی پس از بررسی های لازم این تیراندازی را قتل عمد نامیده و جسد امروز برای کفن و دفن تحویل خانواده شده است.

در این گزارش همچنین ذکر شده است که راننده نیسان فرامرز بلوچ لاشاری دانش آموز ممتاز دبیرستان راه انبیا بوده که در کنار تحصیل بخاطر تامین مخارج تحصیل و زندگی خانواده مجبور به روی آوردن به سوختبری شده بود.

همچنین ماموران امنیتی پاسگاه روتک خاشروز دوشنبه ۲۴آذر به سمت یک سوختبر بنام صدام صوری زهی اهل روستای شهرک توحیدآباد شهرستان خاش تیراندازی کرده و او را به قتل رساندند.

صدام صوری زهی
صدام صوری زهی

بر اساس این گزارش شهرام تازه داماد بوده و بخاطر نداشتن شغل و برای تامین مخارج زندگی خود و خانواده اش مجبور شده بود با یک موتور سوختبری کند.

در این گزارش آمده است: صدام به دلیل حمل دو گالن بنزین با موتور خود توسط رئیس پاسگاه روتک از ناحیه سر مورد هدف تیراندازی قرار گرفت. پس از تیراندازی ماموران امنیتی و زخمی شدن صدام از ناحیه سر، مردم حاضر قصد انتقال او به بیمارستان میرجاوه را داشتند که بر اثر شدت جراحات در مسیر بیمارستان جان خود را از دست داد.

خانواده صوری زهی از ماموران پاسگاه روتک شکایت کرده اما راه به جایی نبرده و ماموران تیراندازی را انکار کردند.

سه شنبه۲۵ آذر ۱۳۹۹