سکینه پروانه ساعت ۲۲ شب یکشنبه ۲۳آذر۹۹ به دلایل نامعلومی از زندان قوچان به یک بازداشتگاه امنیتی در شهر مشهد منتقل شد و صبح روز دوشنبه ۲۴آذر به قرنطینه زندان مرکزی مشهد انتقال داده شد.
زندانی سیاسی سکینه پروانه متولد سال ۱۳۶۷ فرزند حسن، در تاریخ ۵ تیر۹۹ با انتشار نامه ای جریان بازداشت و اذیت و آزارهایی را که در دوران زندان تجربه کرده است شرح داده بود. بر اساس این نامه، ماموران امنیتی در اوایل پاییز ۹۸ او را به بهانه ملاقات با خانواده اش در شهر سلیمانیه کردستان عراق بازداشت و پس از انتقال به مرز ایران و عراق به مدت ۱۰ روز در بازداشتگاههای مریوان و سنندج نگه داشتند و نهایتا به زندان اوین منتقل کردند. وی در دوران بازداشت تحت سخت ترین شرایط بازجویی همراه با شکنجه های جسمی و روحی در بندهای دو الف، ۲۰۹ و بند زندان زندان اوین بسر برده و در تمام این مدت از حق ملاقات با خانواده اش محروم بوده است.
سکینه پروانه طی ماههای گذشته بارها در اعتراض به تبعید، صدور ۵ سال حبس تعزیری و۲ سال محرومیت از عضویت در گروههای سیاسی و همچنین نگهداری در زندان در شرایط عدم تفکیک جرایم اقدام به اعتصاب و اعتراض و دوختن لبهای خود کرده است و از سوی ماموران امنیتی زندان بارها مورد شکنجه و ضرب و شتم قرار گرفته است.

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹