روز پنجشنبه ۴دی۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۷۵شهر از ۱۹۱هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۷۴۰۲نفر، در البرز به ۵۰۳۵نفر، در اصفهان به ۱۱۳۶۰نفر، در ایلام به ۱۹۷۵نفر، در بوشهر به ۱۹۱۹نفر، در تهران به ۴۶۹۲۶نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۱۵۰۰نفر، در سمنان به ۲۸۹۴نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۶۸۶نفر، در فارس به ۵۸۴۲نفر، در قم به ۷۴۹۰نفر، در کردستان به ۳۲۹۱نفر، در کرمان به ۴۱۲۱نفر، در کرمانشاه به ۴۰۳۶نفر، در لرستان به ۷۷۰۸نفر، در مرکزی به ۳۹۸۸نفر و در یزد به ۳۳۸۷نفر رسیده است.

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «شرایط تهران همان‌طور که بارها اعلام شده به‌رغم کاهش نسبی شاخص مرگ و میر باید شکننده و ناپایدار تلقی شود. ۹۳۴نفر در بخش ICU بستری هستند. وضعیت اکثر شهرستانهای استان کماکان نارنجی تلقی می‌شود، برای شهرهای نارنجی در اکثر شهرستانهای استان در هفته آتی نیز ادامه خواهد داشت» (ایسنا ۴ دی).

در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «در صورت ادامه این روند شاهد بازگشت به وضعیت قرمز کرونایی و تکمیل ظرفیت بیمارستانهای استان اردبیل خواهیم بود و پیش‌بینی می‌شود در چند روز آینده شاهد افزایش فوتی‌های کرونایی در استان باشیم» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴دی).

در مازندران «تعداد مبتلایان به کرونا هم‌چنان در حال افزایش است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: ظرف ۲۴ساعت گذشته ۱۶۰بیمار کرونایی بستری شدند. در حال حاضر ۱۰۸۱بیمار کرونا بستری هستند که ۲۲۷نفر در ICU هستند» (ایسنا ۴دی)

در گیلان، معاون دانشگاه علوم پزشکی گفت: «روز گذشته ۱۰۳بیمار جدی کرونایی بستری شدند، در حال حاضر ۵۲۳بیمار کرونایی بستری داریم که حال ۲۰درصد آنها وخیم است» (ایسنا ۴دی).

پنجشنبه ۴ دی ماه ۱۳۹۹