در شرایطی که تلاش کشورهای دنیا برای تهیه و تزریق واکسن کرونا در سریع‌ترین زمان ممکن اوج گرفته است، رژیم آخوندی در فضاحت تناقض‌گویی‌ها تلاش می‌کند پای خریدن واکسن نرود.
روزنامه آرمان رژیم در ۴دی۹۹ در مطلب «واکسن بخرید» نوشت: «فقط به تناقض‌گویی مسئولان در یک هفته گذشته اشاره‌یی داشته باشیم؛ حریرچی می‌گوید که واکسن را تأمین می‌کنیم. رئیس بانک مرکزی می‌گوید به‌دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم واکسن بخریم، وزیر بهداشت خبر می‌دهد که واکسن را خریداری کرده‌ایم و عضو هیأت‌رئیسه اتاق بازرگانی تهران می‌گوید که در طرح واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی (کواکس)، سهمیه ایران در حدود هشت‌میلیون نفر است».
عباس آقازاده، رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی رژیم گفت: «تولید واکسن برای ما افتخاری است. اما تا سال آینده به تولید نمی‌رسیم. ما تاکنون از مدیریت اپیدمی عقب افتاده‌ایم» (تلگرام خبر فوری رژیم ـ ۴دی).
پاسدار جنایتکار نقدی، گفت: «در واکسیناسیون واکسنهای خارجی کرونا مشارکت نخواهیم کرد. به پرسنل سپاه و بسیج تزریق واکسنهای خارجی کرونا را به‌دلیل مکانیسم عمل خاص آنها توصیه نمی‌کنیم» (تسنیم۴ دی).
در ادامه جنگ غارت و قدرت در بالای نظام کاشف به‌عمل آمد یک مافیای دارویی سپاه به قصد سودآوری و غارت بیشتر وارد میدان تولید واکسن ضدکرونا شده و هم‌صدا با خامنه‌ای و روحانی تبلیغات ضد واکسن می‌کند تا منافعش حفظ شود.
سایت خبر فوری رژیم در ۵دی به‌نقل از صادق زیباکلام نوشت: «نوبتی هم باشد، نوبت اعدام سلطان واکسن کرونا هست! … در حالی‌که سهمیه واکسنهای بین‌المللی به کشورهای همجوار ایران می‌رسد. در ایران، مسئولان هر کدام یک سازی می‌زنند. به یک روایت، پول خرید سهمیه مان را نداریم؛ یا پول داریم، ولی آمریکا بواسطه تحریم‌ها نمی‌گذارد. به روایت سوم مشکل نه پول است نه آمریکای جنایتکار؛ بلکه اف. ای. تی. اف صهیونیست مانع‌تراشی می‌کند؛ روحانی می‌گوید … دولت خدمتگذار همه تلاشش را بکار خواهد بست، تا کشور از بابت واکسن کرونا، هیچ مشکلی نداشته باشد. بالاخره این وسط یکی پیدا خواهد شد و واکسنهای قاچاق را به ایران خواهد رساند، و بالأخره با اعدام سلطان واکسن کرونا، این مشکل هم هم‌چون مشکلات دیگر مان از بین خواهد رفت».در حالی که رئیس حکومتی سازمان نظام پزشکی در روزنامه حکومتی مردم‌سالاری ۲دی۹۹ به دولت روحانی گفته بود: «واردات واکسن کرونا اولویتی حیاتی است… لازم است برای ضربه زدن به‌شدت اپیدمی کرونا به ۲۵میلیون نفر واکسن تزریق شود. » [تزریق ۵۰میلیون دوز برای دو نوبت.]

متعاقباً در اعتراض به تعلل تهیه واکسن خارجی رئیس بخش عفونی بیمارستان لرستان گفت: «مسئولان جان مردم و کادر درمان را بازیچه کم‌کاریهای خود قرار دادند. خرید ۱۰۰میلیون دوز واکسن مگر چقدر می‌شود که مدام بهانه‌تراشی می‌کنند» (روزنامه حکومتی جهان صنعت ـ ۲دی).
اما رژیم آخوندی با یک‌ماه تأخیر اعلام کرد که برای خرید ۱۶میلیون و ۸۰۰هزار دوز واکسن کرونا حواله کرده است. «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی رژیم گفت: «امروز با همکاری وزارت بهداشت و درمان موفق شدیم منابع مالی مورد نیاز برای واردات ۱۶.۸میلیون دوز واکسن کرونا را به حساب کارگزار سازمان بهداشت جهانی حواله کنیم (خبرآنلاین، رژیم -۵ دی).
خرید واکسن رژیم در پایین‌ترین سطح جهانی
در صورت صحت ادعای همتی برای خرید واکسن، رژیم تنها ۱۶.۸میلیون دوز واکسنی که سازمان بهداشت جهانی برای پایین‌ترین سطح برای کشورهای فقیر در نظر گرفته را خریداری کرده است.
ضمن این‌که مشخص نیست همین تعداد واکسن هم کی، کجا و چگونه به دست چه کسانی برسد!
در برابر جنایت آخوندهای غارتگر در خصوص عدم تأمین به موقع خرید واکسن مردم به اعتراض برخاسته و هشتگ «واکسن بخرید» را به ترند اول توئیتر فارسی تبدیل کردند.

 شنبه ۶ دی ماه ۱۳۹۹