روز شنبه۶دیماه۹۹ دومین حکم اعدام  زندانی سیاسی شاکر بهروزی به وی ابلاغ شد. این حکم توسط شعبه یکم دادگاه کیفری ارومیه به اتهام قتل یکی از اعضای سپاه پاسداران بنام مامل محمدی صادر شده است.

یک منبع مطلع اعلام کرده است که خانواده مقتول گفته اند از آقای بهروزی شاکی نیستند و او را قاتل وی نمی‌دانند و حتی اعلام کرده‌اند حاضرند این مسئله را در دادگاه شهادت دهند اما ماموران امنیتی خانواده مقتول که از اعضای سپاه پاسداران بود و چند وقت پیش کشته شده را تهدید کرده‌اند که اگر از شاکر بهروزی به اتهام قتل شکایت نکنند حقوقشان از بنیاد شهید قطع خواهد شد.

از طرف دیگر ۱۲شهروند اهل روستای دیزج مرگور حاضر به شهادت در اینباره بوده و شاهدان همگی نامه نوشته و وکیل نیز نامه آنها را به دادگاه ارائه داده و گفته‌اند حاضرند در دادگاه قسم بخورند و شهادت بدهند که آقای بهروزی در زمان وقوع قتل در مغازه بوده و نه در مکان وقوع قتل. اما دادگاه بدون حضور شاکیان پرونده و شاهدان آقای بهروزی، وی را محاکمه کرده است.

شاکر بهروزی ابتدا در شعبه دوم بیدادگاه  ارومیه به اتهام «عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران» به پنج سال حبس تعزیری محکوم و سپس با پرونده‌سازی نهادهای امنیتی بار دیگردر مردادماه سال جاری در شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی شیخلو به اتهام «بغی و عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران» محاکمه و روز پنج‌شنبه بیستم شهریورماه صدور حکم اعدام برای این زندانی سیاسی به وکیل وی ابلاغ شد.

شاکر بهروزی، فرزند سلیم، ۳۲ ساله، مجرد و از اهالی منطقه دیزج ارومیه است.

شنبه ۶ دی ماه ۱۳۹۹