به گزارش هرانا کوروش جلیل اهل یاسوج صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه پس از احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت شد. ماموران امنیتی ساعاتی بعد منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و شماری از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند. آقای جلیل شب دوشنبه هشتم دیماه طی یک تماس تلفنی به این نهاد امنیتی احضار شده بود.
کوروش جلیل پیشتر نیز سابقه محکومیت دارد.
وی شهریورماه ۹۸ نیز در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “توهین به خمینی و تبلیغ علیه نظام از طریق تشویش اذهان عمومی” به ۶ ماه حبس تعزیری و شلاق محکوم شد. مجازات صادره توسط این دادگاه به دلیل جوان بودن و فقدان سابقه کیفری وی به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمد.
 
دادگاه انقلاب تهران محمد خانی را به احکام زندان محکوم کرد
طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران، محمد خانی دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبائی توسط شعبه ۲۶ «دادگاه» انقلاب تهران به تحمل ۴ سال زندان تعزیری و ۲ سال محرومیت از فعالیتهای اجتماعی و سیاسی، ۶ ماه کار اجباری با کودکان «معلول ذهنی» و توقیف تمامی اموال شخصی ضبط شده به مدت دو سال محکوم شد.
لازم به یادآوری است که محمد خانی روز ۱۰ مهرماه ۹۹ توسط نیروهای سرکوبگر امنیتی در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه یکی از نهادهای سرکوبگر امنیتی در زندان اوین منتقل و در تاریخ ۲۱ آبانماه ۹۹ از زندان اوین با تامین وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی بصورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.
 

 

 

چهارشنبه ۱۰ دیماه ۱۳۹۹