روز دوشنبه ۱۵دی۱۳۹۹  آمار قربانیان کرونا در ۴۷۸شهر از ۱۹۶هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در اصفهان به ۱۲۲۳۵نفر، در تهران به ۴۸۲۹۱نفر، در خراسان جنوبی به ۱۸۵۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۳۴۰نفر، در خراسان شمالی به ۳۰۲۸نفر، در خوزستان به ۹۹۴۵نفر، در فارس به ۶۰۲۸نفر، در قزوین به ۲۰۵۲نفر، در کرمان به ۴۳۴۰نفر، در کرمانشاه به ۴۱۰۹نفر، در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۳۴نفر، در گلستان به ۴۸۶۲نفر، در لرستان به ۷۹۲۳نفر و در مازندران به ۷۵۴۲نفر رسیده است.

نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «کرونا فعلاً تمام شدنی نیست، حداقل تا یکی دو سال آینده هر شخصی که فکر می‌کند کووید۱۹ تمام خواهد شد، باید بداند کرونا تازه پا به خدمت گذاشته و احتمالاً کماکان مهمان بشریت است؛ خواهش می‌کنم تمام مسئولان جمهوری اسلامی متقاعد شوند که این ویروس فعلاً هست و در مرحله بعد کاری کنیم که مردم هم به زندگی خود ادامه دهند و علاوه بر آن ما دچار یک تنش سنگین نشویم» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۴دی).

نمکی به تاسی از روحانی در یک دروغپردازی ابلهانه گفت: «در کرونا آسیبی که اقتصادمان دید به‌مراتب کمتر از آسیبی بود که خیلی از کشورهای مقتدر دنیا دیدند چرا؟ برای این‌که ما اولین کشوری بودیم که نشستیم پروتکل نوشتیم که چگونه اقتصاد و معیشت را در شرایط بحران و کسریهای کشور اداره کنیم و معیشت مردم را متأثر از کرونا کمتر قرار بدهیم و خیلی از کشورهای اروپایی بعد از ما شروع کردند به پروتکلها هم اگر بروید فرانسه و آلمان را ببینید یک جوری کپی‌برداری از پروتکلهایی است که ما در بحث بازگشایی‌ها نوشتیم» (تلویزیون رژیم ۱۵دی).

قاضی زاده، عضو ستاد کرونا در مورد واکسن کرونا گفت: «نمی‌توانیم زمان مشخصی برای ورود به فاز تولید انبوه واکسن کووید۱۹ داخلی را اعلام کنیم… برای واردات واکسن کرونا هم در حال پیگیری واردات واکسن هستیم اما هنوز موفق به واردات نشده‌ایم» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۵دی).

در خوزستان، رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: «در ۲۴ساعت گذشته شاهد افزایش تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان هستیم که این یک زنگ خطری برای شهرستان است»(خبرگزاری س‍پاه پاسداران ۱۵دی).

در مازندران، معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به روند روبه رشد بیماری گفت: وضعیت آمل، ساری، سوادکوه و رامسر از نظر شیوع کرونا قرمز بوده و سه شهر قائمشهر، نکا و فریدونکنار نیز در آستانه قرمز شدن هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۵دی).

در کرمان، فرمانده نیروی انتظامی گفت:«با دستور قضایی ۶۳۰سایت و ۴۵ ادمین که در جهت تشویش اذهان عمومی در بحث کرونا فعالیت می‌کردند مسدود شدند» (خبرگزاری نیروی قدس ۱۵دی).

روزنامه حکومتی همدلی نوشت: «مردمی که وعده‌های اقتصادی می‌شنوند و خلاف آن عمل می‌شود، می‌بینند مسئولان کشور در بیمارستانهای درجه یک و تجهیزات آن‌چنانی، در صف‌ها نه، بلکه در مسیرهای مجزا خدمات درمانی می‌گیرند، طبیعی است که شروع کنند به ساختن شایعه که قرار است مسئولان واکسن فایزر بگیرند و به ما واکسن ایرانی بزنند. این مردم اگر خوش‌بین هم می‌بودند، رفتارهای یک دهه اخیر، با تمام بدقولی‌ها و بدعهدی‌ها، آنها را به همین نقطه می‌رساند که اعتماد نکنند. به‌جای این‌که بپرسند مردم چرا اعتماد نمی‌کنند، حداقل از وزارت بهداشت بپرسند که چقدر حرف نادرست در یک سال گذشته تحویل مردم دادند» (همدلی ۱۵دی).

دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹

http://t.me/begoonahh

ttps://instagram.com/begoonah