روز سه‌شنبه ۱۶دی۱۳۹۹  آمارقربانیان کرونا در ۴۷۸شهر از ۱۹۷هزار و ۴۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۷۳۲۸نفر، در اردبیل به ۲۴۲۷نفر، در اصفهان به ۱۲۲۸۵نفر، در تهران به ۴۸۴۰۱نفر، در سمنان به ۲۹۶۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۷۹۱نفر، در فارس به ۶۰۴۰نفر، در قم به ۷۷۱۵نفر، در کردستان به ۳۳۷۶نفر، در کرمان به ۴۳۵۲نفر، در گلستان به ۴۸۸۲نفر، در گیلان به ۷۰۰۶نفر، در مازندران به ۷۵۷۷نفر، در همدان به ۴۶۸۸نفر و در یزد به ۳۴۸۷نفر رسیده است.

 

رژیم آخوندی هم‌چنان با تعلل و دروغگویی در مورد واکسن با جان میلیونها ایرانی بازی می‌کند. ربیعی سخنگوی روحانی گفت: «جزو کشورهای پیشتاز هستیم در تولید واکسن! و سایر نیازمندی‌های درمانی کرونا. در مواجهه با این دستاوردهای انکارناپذیر تلاشهای بزرگتری در جهت ناامید کردن مردم آغاز شده. اشاعه بی‌اعتمادی به واکسن داخلی نمی‌تواند هدفی جز پراکندن بذر ناامیدی و ابهام در مردم داشته باشد»(تلویزیون رژیم ۱۶دی)

عمادی، رئیس بخش عفونی بیمارستان خمینی گفت: «تا زمانی که در کشور عملیات واکسینه کردن انجام نشود هیچ پیش‌بینی نمی‌توان در این باره داشت، امیدوارم در عرض چند ماه ۷۰درصد جامعه واکسینه شوند تا در برابر این ویروس ایمنی به‌وجود بیاید»(ایسنا ۱۶دی).

روزنامه حکومتی شرق نوشت: «کشور ما نه‌تنها واکسن نخریده بلکه تازه از واکسنی رونمایی می‌کند که قرار است کارآزمایی بالینی آن تازه شروع شود. این به‌معنای ابتلا و مرگ هرچه بیشتر هموطنان ماست»(شرق ۱۶دی).

نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «ممکن است مجدداً روزهای سختی داشته باشیم؛ یک نگرانی عمده تحولات و جهش ویروس است، اولین مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی در یکی از افرادی که از انگلیس بازگشته بود، دیده شده است. اگر کوچکترین بی‌توجهی به ویروس جهش یافته، صورت گیرد، تمام ساختار ما برهم خواهد ریخت»(ایسنا ۱۶دی).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «حمل ونقل عمومی به‌دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی مهمترین محل برای انتقال بیماری کووید-۱۹ است. وی هم‌چنین گفت، سهم حمل و نقل عمومی در شیوع کرونا در حدود ۳۵درصد است»(ایرنا ۱۶دی).

در مازندران، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «به‌جز چهار شهر اعلام شده استان که در وضعیت قرمز یعنی بسیار پرخطر کرونا قرار دارند بقیه شهرها در وضعیت نارنجی یعنی پرخطر هستند. در مازندران شاهد روند صعودی این بیماری هستیم. اگر مراقبت‌ها و اصول بهداشتی در این استان رعایت نشود به‌زودی شهرهای دیگری از این استان وضعیت قرمز پیدا می‌کنند»(ایرنا ۱۶دی).

در خوزستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «آلودگی هوا در تشدید بیماریهای زمینه‌ای از جمله بیماریهای قلبی و عروقی و ریوی تاثیرگذار است و این مساله، تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر مرگ و میر کرونا دارد»(ایسنا ۱۶دی).

در گلستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی از فوت ۹بیمار طی ۲۴ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۴۴۹بیمار بستری هستند، ۹۳نفر در ICU و ۳۶نفر به کمک دستگاه تنفسی ادامه حیات می‌دهند و وضعیت بسیار شکننده است»(خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۶دی».

در یزد، یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از سرکشی دوباره کرونا در استان خبر داد و گفت: «طی روز گذشته بیماران بستری نسبت به روز قبل از آن ۲برابر شده است. آمار بیماران سرپایی نیز افزایش قابل توجهی داشته و این زنگ خطر را به‌صدا در آورده است». وی «مراسم‌های تودیع و معارفه، آیینهای بهره‌برداری و افتتاح طرح‌ها، برگزاری جلسات دولتی و مذهبی، حضور صددرصد کارکنان دولت در محل کار و بازگشایی دوباره بانکها»راعامل این وضعیت توصیف کرد (ایرنا ۱۶دی).

 

 

 

سه شنبه دی ۱۳۹۹

http://t.me/begoonahh

ttps://instagram.com/begoonah