مطابق مشاهدات میدانی خبرنگار «دنیای‌اقتصاد» مقدار محدودی واکسن روسی اسپوتنیک‌ ساخت شرکت گاما روسیه در بازار موجود است که برای خرید آن باید حداقل ۲ هفته در صف ماند. طبق اظهارات فروشنده این واکسن نمونه ضعیف‌شده ویروس است و برای همین احتیاج به نگهداری در دمای خاص ندارد. واکسن‌های غربی چون بر اساس فرمول ژنتیکی ساخته شده‌اند باید در دمای منفی ۲۰ تا منفی ۷۰ درجه نگهداری شوند اما نمونه‌های چینی و روسی فقط باید در جای خشک و خنک و به دور از آفتاب باشند.
قیمت دو دز این واکسن هزار یورو است و معادل ریالی آن را قبول نمی‌کنند، هیچ‌گونه ضمانتی هم در مورد اینکه آیا این واکسن اصل است یا خیر وجود ندارد. با توجه به بسته بودن مرزها به‌نظر می‌رسد این واکسن از طریق مسافران پروازی وارد کشور می‌شود و تعداد آن بسیار محدود است‌ به‌طوری‌که فروشنده می‌گوید‌ «‌من چند‌تا محدود داشتم و قیمت هزار یورو تعیین کردم اما یک‌دفعه فردی آمد و برای خانواده خود کل بار موجود را به قیمت واحدی ۴۵‌میلیون تومان خرید، البته این قیمت‌های نجومی نهایتا تا ۱۰ روز دیگر باشد. وقتی بار چینی که از کشورهای خلیج‌فارس می‌آید‌ به بازار برسد قیمت‌ها شکسته خواهد شد.»

روزنامه دنیای اقتصاد از فروش واکسن کرونای روسی به قیمت هزار دلار در بازار سیاه خبر داد! این در حالی است که همه کشورها زیر نظر وزارت بهداشت بطور رایگان شهروندان خود را واکسینه می کنند. همچنین این واکسن به دلیل حساسیت آن باید زیر نظر پزشکان وپرستاران وکادر درمان آموزش دیده تجویز شود. قیمت واکسن های روسی وچینی وواکسن دانشگاه آکسفورد حد اکثر ۵ دلار است. واکسن های دیگر هم ۲۰ الی ۳۰ دلار بیشتر نیست ودر بازار سیاه نمی توان پیدا کرد. بنابر این هموطنان نسبت به دجالگری و سیاست های ضد مردمی آخوندها و سپاه پاسداران هشیار باشند و فریاد اعتراض خود را برای خرید واکسن و واکسینه کردن رایگان جامعه بلند کنند. این اقدامات رژیم در حالیکه از خرید واکسن خودداری می کند و دعوی ساخت واکسن در ایران را دارد برای چپاول و خالی کردن جیب مردم با فروش داروهای تقلبی و فروش غیر مجاز واکسن روسی یا نوع چینی آن به قیمت خون مردم است که باید زیر نظر کادر درمان توزیع و تجویز شود.

سه شنبه دی ۱۳۹۹

http://t.me/begoonahh

ttps://instagram.com/begoonah