روز یکشنبه ۲۱دی ۱۳۹۹ آمارقربانیان کرونا در ۴۷۸شهر از ۱۹۹هزار و ۷۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در اصفهان به ۱۲۵۰۵نفر، در ایلام به ۲۰۵۵نفر، در بوشهر به ۲۰۰۹نفر، در تهران به ۴۸۸۵۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۳۵۵۰نفر، در خراسان شمالی به ۳۰۶۸نفر، در خوزستان به ۱۰۰۳۰نفر، در کرمانشاه به ۴۱۴۹نفر، در گلستان به ۴۹۸۵نفر، در لرستان به ۸۰۹۳نفر، در مازندران به ۷۷۶۲نفر، در هرمزگان به ۲۰۹۳نفر، در همدان به ۴۷۲۳نفر و در یزد به ۳۵۵۷نفر رسیده است.

شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت گفت: «در شرایط آلودگی هوا مراجعه به بیمارستانها تا ۱۵درصد افزایش پیدا می‌کند، مواجهه با هوای آلوده باعث تشدید بیماری کووید۱۹ و حتی افزایش تعداد موارد ابتلا و مرگ می‌شود» (روزنامه کار و کارگر رژیم ۲۱دی).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «باید توجه داشته باشیم این شرایط ناپایدار، متفاوت و شکننده است. اگر تنها ۱۵۰بیمار جدید به بستری شدگان فعلی کرونایی اضافه شود، شرایط تهران بار دیگر وضعیت نارنجی پیدا می‌کند» (خبر فوری رژیم ۲۰دی).

در مازندران، «در حال حاضر ۱۳۶۲بیمار کرونایی در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران بستری هستند که ۱۸۳نفر مربوط به ۲۴ساعت گذشته می‌باشد. حال جسمانی ۲۸۴نفر وخیم گزارش‌شده که در ICU بستری هستند» (ایلنا ۲۱دی).

امروز مجلس آخوندها و فاداری خود را به سیاست جنایتکارانه عدم خرید واکسن از آمریکا و انگلیس و فرانسه که خامنه‌ای دو روز پیش از آن پرده برداشت اعلام کرد. روز گذشته نیز روحانی همدستی خود با این سیاست را اعلام کرده بود. ۲۰۰نماینده مجلس ارتجاع در بیانیه‌یی نوشتند: مجلس از دولت می‌خواهد «به جهت عدم تهدید سلامت هموطنان هر گونه واردات واکسنهای تولیدی شرکت‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی را ممنوع» نماید. مجلس صحبت‌های خامنه‌ای «در ارتباط با این ممنوعیت را فصل‌الخطاب می‌داند» (سایت مجلس ارتجاع ۲۱دی).

در حالی‌که خامنه‌ای و روحانی با قساوت وبیرحمی و وقاحت ادعا می‌کنند که نمی‌خواهند واکسن‌هایی که مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته و به‌طور گسترده در سطح جهانی در حال استفاده است را روی مردم ایران آزمایش کنند، به گزارش رویترز کوبا روز جمعه اعلام کرد توافق‌نامه‌ای با ایران، برای انجام آخرین مرحله آزمایشات بالینی واکسن تولیدی کوبا در ایران امضا کرده است. جالب است که نه تنها تست گسترده انسانی در داخل کوبا انجام نمی‌شود بلکه به‌گفته مقامات کوبایی «کشور کارائیب نیز نیاز به انجام آزمایشات مراحل پایانی واکسن در خارج از کشور دارد، زیرا به‌علت موفقیت کاراییب در مدیریت بیماری، از شمار بالایی از مبتلایان کرونا برخوردار نیست. این در حالی است که ایران بیشترین آسیب را در خاورمیانه داشته است» (رویترز ۲۱دی). این خبرگزاری افزود «رسانه‌های ایران از سخنگوی وزارت بهداشت نقل کردند که ۵۰۰۰۰ داوطلب برای انجام آزمایشات فاز ۳ این واکسن به کار گرفته می‌شوند».

نمکی وزیر بهداشت امروز در مازندران با دروغ و تحریف وانمود کرد که این واکسن تولید مشترک است و گفت: در پایان بهار ما واکسن ایرانی را در تولید نسبتاً انبوه خواهیم داشت و با کوباییها برای تولید واکسن کار می‌کنیم و تست سوم انسانی این واکسن در داخل ایران انجام می‌شود (تلویزیون رژیم ۲۱دی).

قاضی‌زاده هاشمی، نایب‌رئیس مجلس ارتجاع و عضو ستاد کرونا گفت: وضعیت بحرانی شمال کشور ممکن است به کل کشور سرایت پیدا کند و با این حجم تولید واکسن ممکن است ۱۵ماه طول بکشد که دوره طولانی است (ایسنا ۲۰دی).

قساوت و وقاحت سردمدارن رژیم در موضوع واکسن در حالیست که امروز نمکی اذعان کرد که «ویروس موتاسیون یافته انگلیسی» وارد کشور شده و نظام پزشکی اعلام کرد طی ۱۰ماه پس از شیوع کرونا، ۲۰۰ پزشک در اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته و بیش از ۳۰۰۰ پزشک ناگزیر به مهاجرت از ایران شده‌اند (خبر آنلاین ۲۱دی)

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹