آرش جوهری، فعال کارگری توسط بیدادگاه تهران به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی در تاریخ ۱۵ مهرماه امسال توسط ماموران سرکوبگر اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد، هم اکنون در بند عمومی زندان اوین بسر می‌برد.
بر اساس این حکم آرش جوهری از بابت اتهام اداره کردن دسته‌جات غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور به ۱۰ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس برای وی قابل اجرا خواهد بود.
به گزارش هرانا آرش جوهری در تاریخ ۱۵ مهرماه امسال توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد.
ماموران در زمان بازداشت این هموطن ضمن بازرسی منزل شماری از وسایل شخصی وی از جمله تلفن همراه، لپ تاپ و مدارک او را ضبط کرده و با خود بردند.
آرش جوهری پس از حدود ۲ ماه با پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. گفته می‌شود که خانواده این فعال کارگری در این مدت از سرنوشت و محل نگهداری او بی‌خبر بوده‌اند.
آرش جوهری، فعال کارگری ساکن تهران است. وی هم اکنون به صورت بلاتکلیف در بند ۴ زندان اوین بسر می‌برد.

جمعه ۲۶ دی  ۱۳۹۹