طرح حمله به نام و به ابتکار رژیم ایران طراحی شده بود
روزنامه استاندارد اتریش ۳۰دی:
اسدالله اسدی با بمبی در چمدان در شوِخات فرود آمده است و اینک در بلژیک مورد محاکمه قرار می‌گیرد. داستان «دیپلمات» رژیم ایران و مأمور سرویس مخفی، اسدالله اسدی هم‌چون رمانی جاسوسی به‌نظر می‌رسد و این امر سرویسهای اطلاعاتی را در سراسر اروپا مشغول کرده است. مطابق اسناد سرویس مخفی بلژیک وی متهم است که در»پرواز مسافربری غیرنظامی بین ایران و اتریش» مواد منفجره مورد نظر برای این سوء قصد را حمل کرده است.
این دیپلماتی که روزی در وین مستقر بوده است، اکنون با سه متهم دیگر در آنتورپ در برابر دادگاه قرار دارد. این گروه به اقدام برای قتل با هدف تروریستی و عضویت در یک گروه تروریستی متهم شده است. هدف حمله آنها نشست سالانه شورای مقاومت ایران در نزدیکی پاریس در تابستان ۲۰۱۸ – ۱۳۹۷ بوده است. «طرح حمله به نام و به ابتکار رژیم ایران طراحی شده بود.»قرار است، در تاریخ ۴فوریه، ۱۶بهمن حکم دادگاه در این باره صادر شود… . روزنامه استاندارد و مجله سیاسی ARD، «رپورت مونیخ «، مسیر بمب را مورد تحقیق قرار داده‌اند.
مأموران تحقیق آلمانی در پرونده‌های اسدالله اسدی نوشته‌اند: «او در ساعت ۱۸: ۱۵ از مرز آلمان در نزدیکی سوبن – اتریش عبور کرده است. سپس سفری از طریق استانهای بایرن، هِسِن و راینلاند – فالتس با توقفی در دو مهمانخانه و گشت و گذار در قصر هایدلبرگ صورت داده است. روز بعد با خانواده‌اش به لوکزامبورگ رسید.
تصاویر، اسدالله اسدی را در مقابل یخچال سوپرمارکتی نشان می‌دهند با تی‌شرت یقه‌دار راه راه، کلاه حصیری و دوربینی به دور گردن. دقیقاً در ساعت ۱۴:۵۸ نسیمه ن. و امیر س. وارد همان سوپرمارکت در شهر لوکزامبورگ شدند. طبق گفته مأموران تحقیق، هنگامی که الف. الف. [اسدالله اسدی] دقایقی بعد سوپرمارکت را ترک کرد، بسته از تهران آمده حاوی ۵۵۰گرم تری اکسید تری استون شدید‌الانفجار دست به دست شده بود. گمان می‌رود، که دیپلمات مستقر در وین ماده انفجاری را با اتومبیل به لوکزامبورگ منتقل کرده است.
دو روز بعد نسیمه نعامی و امیر سعدونی، دو مأمور مظنون سرویس مخفی ایران در مسیر رفتن به محلی در حومه پاریس به‌نام ویلپنت دستگیر می‌شوند. اسدالله اسدی در همان روز در راه بازگشت از لوکزامبورگ در استان بایرن دستگیر می‌شود. وزارت‌خارجه با عجله مصونیت اسدی را لغو می‌کند.
توماس ریگلر، متخصص امور جاسوسی، ارزیابی می‌کند. که این طرح سوءقصد مشابه یک «اقدام کلاسیک تروریستی دولتی» است.
وکیل ریک فان رویسل می‌گوید: «ما عدالت می‌خواهیم.» این وکیل بلژیکی شاکیان خصوصی را در این پرونده علیه اسدالله اسدی و همدستانش نمایندگی می‌کند. فان رویسل به‌نمایندگی از تمام قربانیان احتمالی این سوءقصد در کنار دادستان عمومی قرار دارد. از نظر او رژیم ایران نیز متهم است: «رژیم ایران دست نامریی است که کل طرح حمله را هدایت کرده است.»
به‌هرحال سرویس جاسوسی رژیم ایران به اتهام قتلهای سیاسی و ترورهای بسیاری در دهه۸۰ و ۹۰ قرن گذشته مجرم شناخته شده است. در مورد اسدالله اسدی نیز به‌نظر می‌رسد، که همه چیز هم‌چون داستان جنایی جاسوسی، البته با (مأموران) واقعی، به هم می‌پیوندد… .
مأمور سرویس مخفی رژیم ایران اسدالله اسدی حتی پیش از دستگیری تحت‌نظر اداره حراست قانون اساسی اتریش بوده است… .

 شنبه۴ بهمن ۱۳۹۹