نماینده کنگره آمریکا گٍرِگ مورفی Greg Murphy روز پنجشنبه به فاکس نیوز پیشنویس نامه‌یی را با امضای تعداد زیادی از جمهوریخواهان کنگره ارائه داد که از بایدن می‌خواهند رویکرد ترامپ را ارائه داده و به دوران مماشات اوباما با رژیم ایران بازنگردد تا در منطقه بی‌ثباتی ایجاد نشود.

در این نامه آمده است «توافقنامه شکست‌خورده دولت اوباما با رژیم ایران به این رژیم میلیاردها دلار داد که برای حمایت از تروریسم در سراسر منطقه استفاده کرد و احتمال درگیری را افزایش داد و مسیری قانونی را به سوی سلاح اتمی طی یک دهه تأمین کرد».

مورفی گفت، به‌خاطر تحریم‌های سخت و حملات هدفمند علیه تروریس های بین‌المللی مانند قاسم سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران و ابوبکر البغدادی، اقتصاد رژیم ایران در توانایی آن در تأمین مالی از تروریسم، به چالش کشیده شده است… ما به هیچوجه نمی‌توانیم به رژیم ایران اعتماد کنیم. و این به واقع سیاست بدی است که تلاش کنیم با رژیم ایران مماشات کنیم زیرا آنها تا بن استخوان دروغ می‌گویند».

در نامه نتیجه‌گیری کرده است که «ما قویاً مخالف بازگشت ساده به توافق اتمی هستیم و از شما می‌خواهیم که به کارزار فشار حداکثری موفق ترامپ ادامه دهید».

شنبه ۱۱بهمن ماه  ۱۳۹۹