نامه برد شرمن و تام مک‌کلینتاک به جو بایدن ما بدینوسیله قطعنامه دو حزبی اعلام حمایت از خواست مردم ایران برای برقراری یک ایران دموکراتیک، غیرمذهبی، غیراتمی و جمهوری و محکوم کردن نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم ایران را به اطلاع شما می‌رسانیم
ما این قطعنامه را با حمایت (۱۱۳) عضو کنگره از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه ه در تاریخ ۱۱فوریه ۲۰۲۱ ثبت کردیم

به‌منظور امنیت ملی، صلح، ثبات منطقه‌ای، و خواست مردم ایران برای آزادی، ایالات متحده باید بر حسابرسی از رژیم ایران برای هر دو موضوع هسته‌یی و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده منطقه ای: مانند حمایت از تروریسم، توسعه موشکهای بالستیک، و نقض حقوق‌بشر مردم ایران استوار باقی بماند.
گسترش نقض حقوق‌بشر در ایران، هم‌چنین کشتار ۱۵۰۰تن در تظاهرات نوامبر ۲۰۱۹ (قیام آبان ۹۸) سرنگون کردن هواپیمای مسافربری اوکراینی در ژانویه ۲۰۲۰ (دیماه ۹۸) و ادامه حمایت از فعالیت‌های جهانی تروریستی کماکان مورد نگرانی است.
هفته گذشته، یک دیپلمات رژیم ایران به نام اسدالله اسدی توسط دادگاه بلژیک به‌دلیل نقش وی توطئه بمب‌گذاری در گردهمایی ایران آزاد در پاریس در سال۲۰۱۸ مجرم شناخته شد و به ۲۰سال زندان محکوم شد.
ایالات متحده باید با متحدانش به‌خصوص شرکای خود در بالکان (که رژیم ایران حضورش را در آنجا گسترش داده) این رژیم را به‌خاطر تخلف و سوء‌استفاده از تسهیلات دیپلماتیک مورد حسابرسی قرار دهد و فعالیت‌های شرورانه مأموران دیپلماتیک رژیم ایران را متوقف کند.
این قطعنامه، یک ائتلاف دو حزبی از نمایندگان کنگره آمریکاست که کلیه تلاشها به‌منظور به‌رسمیت شناختن حقوق حقه مردم ایران و مبارزه آنها برای برقراری دموکراسی، حکومتی مبتنی بر جدایی دین و دولت در یک ایران غیراتمی و جمهوری را ترغیب می‌کند. همزمان رژیم ایران را به‌دلیل رفتار مخربش مورد حسابرسی قرار می‌دهد.
ما مشتاقانه منتظر کار با شما برای رسیدگی به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران، به‌خصوص در زمینه نقض حقوق‌بشر هستیم.
تام مک کلینتاک -برد شرمن

شنبه ۲۵بهمن ماه۱۳۹۹