بنا به گزارش برنامه راديوئى آرخوس نزديك به سازمان امنيت هلند،شركت امنيتى Bitdefender سرورهای جاسوسی⁩ ایران در نزدیکی شهر هارلم هلند پيدا كرد.
‏در اين گزارش مى گويند:ایران این سرورها را برای جاسوسی علیه فعالان سیاسی مخالفانش مورد استفاده قرار داده است.

در اين گزارش آمده كه در کشورهایی مانند هلند ، آلمان ، سوئد و هند،تهران در تلاش است كه به کامپیوترها و تلفن هاى مخالفانش نفوذ کند. نرم افزارهاى مورد استفاده قبلاً توسط کارشناسان امنیتی به رژیم در ایران مرتبط شده بود.

آمریکا
سرور پیدا شده به اصطلاح سرور فرمان و کنترل است. توزیع کنندگان بدافزار برای کنترل رایانه های آلوده و سرقت اطلاعات از آنها استفاده می كنند.

تحقیقات مربوط به ترافیک اینترنت توسط یک متخصص امنیت سایبری نشان می دهد که سرور پیدا شده به احتمال زیاد در مجاورت هارلم واقع شده است. شرکت آمریکایی که سرورها را اجاره می کند ، بلافاصله پس از گزارشی از آرخوس همکاری با طرف پشت سرور را متوقف کرده است.

در پایان سال گذشته ، آرخوس و شركت امنيتى Bitdefender در هلند قبلاً سروری را پيدا کردند که برای نفوذ به كامپيوترها استفاده می شد.
در گزارش سال گذشته آرخوس https://bit.ly/3aeSNYE
(https://bit.ly/3aeSNYE) آمده است:تهران در حال حاضر به روشی پیچیده در تلاش است تا وارد رایانه های فعالان سیاسی عرب در هلند و اروپا شود و اطلاعات آنها را هك كند. اين خبرگزارى با كارشناس امنيت سايبرى، ريكى خِورس، مصاحبه اى داشته و تلاش ايران در نفوذ به رايانه ها و تلفن هاى همراه فعالان اهوازى از جمله اعضاى «جنبش مبارز عربى براى آزادى الأحواز ASMLA »تاكيد كرده است.‹Iraanse spyware draaide in datacenter in de buurt van Haarlem› | NOS

پنجشنبه ۳۰بهمن ماه۱۳۹۹