به گزارش سایت سنای آمریکا، اعضای بلند‌مرتبه سنا جیم ریش از آیداهو از کمیته روابط خارجی، جیم اینهوف از اکلاهما از کمیته نیروهای مسلح، مارکو روبیو از فلوریدا از کمیته اطلاعات سنا، پت تومی از پنسیلوانیا عضو کمیته بانکی سنا و راب پورتمن از اوهایو از کمیته امنیت داخلی امور دولتی با ارسال نامه‌یی برای جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در شرایطی که دولت این کشور خواهان ورود به مذاکرات با رژیم ایران است، خط مشی جمهوریخواهان در مورد مقابله مؤثر با چالش مطرح شده توسط رژیم ایران را عنوان کردند:
به‌رغم توافق اولیه در مورد مقابله با رژیم ایران، تغییرات اساسی در سیاست ایالات متحده بین دولتهای جمهوریخواه و دموکرات انسجام آمریکا برای مقابله با چالش رژیم ایران را زیر سؤال می‌برد.
ما از شما می‌خواهیم که به‌دنبال حمایت واقعی دو حزبی در کنگره از سیاست ایالات متحده در مورد رژیم ایران باشید. در غیاب این سیاست، سیاست در قبال ایران بین دو حزب مثل توپ فوتبال دست به دست می‌شود و در تأمین امنیت منافع آمریکا و متحدانمان شکست خواهد خورد.
«رژیم ایران تهدیدی جدی برای امنیت ملی ایالات متحده و امنیت متحدان و شرکای ما در سراسر جهان است.»وقتی دولت شما رویکرد خود را در قبال رژیم ایران توسعه می‌دهد، این فرصت را دارد تا با یک جدول زمانی سنجیده، اجماع اساسی ایجاد کند و اطمینان حاصل کند که هر توافقنامه آینده منافع مهم امنیت ملی ایالات متحده را تأمین می‌کند و از تغییر بعدی در دولت جان سالم به در می‌برد. مردم آمریکا و متحدان و شرکای ما سزاوار این (بالا و پایینی‌ها) نیستند. ما منتظر رایزنی در این مورد بسیار مهم هستیم.»

دوشنبه ۱۱ اسفند  ۱۳۹۹