بریتانیا، فرانسه و آلمان روز پنجشنبه ۱۴اسفند در یک بیانیه مشترک که به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه دادند، خواستار حضور بی‌قید و شرط رژیم آخوندی در نشست غیررسمی اعضای برجام با حضور آمریکا شدند.
سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته‌یی ۲۰۱۵ با ایران در این بیانیه به فهرستی از اقدامات تهران در نقض تعهدات خود در برجام، به‌ویژه از ماه نوامبر گذشته به بعد، اشاره و نگرانی شدید خود را از آن اقدامات ابراز کردند.
سه متحد قدرتمند آمریکا در اروپا گفته‌اند عبور رژیم ایران از تعهدات برجامی‌اش علاوه بر آن‌که توافق را تضعیف می‌کند، بلکه کار جامعه بین‌المللی را برای حصول اطمینان از صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌یی رژیم ایران دشوارتر از پیش می‌کند.
این سه کشور دلیل تعلیق ارائه قطعنامه پیشنهادی خود به شورای حکام در محکومیت اقدامات رژیم ایران در نقض برجام را دادن فرصت به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی جهت ادامه تلاش برای متقاعد کردن تهران به همکاری عنوان کردند.
نمایندگان بریتانیا، فرانسه و آلمان تأکید کردند دیپلماسی تنها راه خروج از بحران است و از رژیم آخوندی خواستند پیشنهاد اتحادیه اروپا برای برگزاری نشست غیررسمی اعضای فعلی برجام، با حضور آمریکا، را بدون هیچ پیش‌شرطی بپذیرد.

جمعه ۱۵ اسفند ۹۹