روز دوشنبه ۱۸ اسفند برابر با ۸ مارس روز جهانی زن با شرکت بیش از هزار نفر از فعالان حقوق زنان و گروه زیادی از نمایندگان پارلمانهای انگلستان؛ ایرلند؛ اروپا و چهره های سیاسی و هنری و با حضور خانم مریم رجوی در حمایت از مبارزه زنان ایران برای آزادی و برابری به مدت چند ساعت برگزار گردید.روزنامه دیلی اکسپرس انگلستان روز ۱۸ اسفند در گزارشی از این کنفرانس نوشت: همزمان با روز جهانی زن، گروه‌های زیادی از اعضای پارلمان، همکاران و فعالان حقوق زنان از انگلستان و ایرلند از بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور خواستند که خواستار آزادی صدها زن زندانی سیاسی شود که در حال حاضر در زندانهای ایران زندانی هستند.
اکسپرس افزود: بر اساس گزارشات مستقل تعداد ۴۰۰تن از فعالان زن در عرض کمتر از دو هفته در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ در ایران کشته شدند در حالی که ۱۱۴تن از سال۹۲ که روحانی رئیس‌جمهور شد در ایران اعدام شده‌اند.» این کنفرانس که به خوبی برنامه ریزی شده بود توانمندی و جایگاه سیاسی و اجتماعی و مبارزاتی جنبش مقاومت ایران برای آزادی با محوریت سازمان مجاهدین خلق ایران و شورای ملی مقاومت ایران را نمایان می نمود که اخیرا در یک تلاش سیاسی مهم یک قعطنامه دوحزبی با امضای ۱۵۸ نماینده سنا و کنگره آمریکا در حمایت از مبارزه مردم ایران همزمان با آغاز ریاست جمهوری جوبایدن را به ثبت دادند که بازتاب گسترده ای در رسانه های خبر داشت. این کنفرانس همزمان با فعالیت های زنان برای آزادی و برابری از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. خانم مریم رجوی در سخنانی گفتند:
زنان ایران در ۵رشته قیام سراسری در ۲سال گذشته بزرگترین چالش را در مقابل رژیم قرار دادند. آنها شایستگی خود را در برپایی کانون‌های شورشی و برخورداری از نقش محوری در مقاومت سازمان‌یافته نشان داده‌اند.هیچ تلاشی برای دور کردن این رژیم از بمب اتمی نمی‌تواند موفق باشد، مگر این‌که همراه باشد با ایستادگی در برابر نقض حقوق بشر مردم ایران. از دولتهای خود بخواهید که روابط سیاسی و اقتصادی خود با رژیم آخوندی را مشروط به رعایت حقوق‌بشر در #ایران بخصوص در مورد زنان و زندانیان کنند.

سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹