بهار نه تکرار یکنواخت روزها و فصلها، بلکه سمبل دگرگونی و آغاز است. بشارتی از این دست که سیاهی و مرگ، مسخر روشنی و حیات خواهد شد و ظلمت رفتنی است.

بر پایه اعتقاد به همین مضامین تسلیم‌ناپذیری و نبرد و غلبه پاکی بر پلیدی است که نوروز حتی در تاریکترین روزگاران همواره تجلی شادی، گشایش و تجدید اراده برای تحول و تغییر بوده است.

نوروز ۱۴۰۰ را به همه هموطنان، کانون‌های شورشی و رزم‌آوران ارتش آزادی و به‌ویژه به برادر مسعود و خواهر مریم تبریک می گوییم.

در آستانه سال نو در حالی به استقبال بهار می‌رویم که آخوندها با رها کردن کرونا در شهرها، سفره جشن مردم را امسال در کنار فقر و فلاکت، به ماتم و عزا بدل کرده‌اند.

خامنه‌ای وقتی از روز اول کرونا را یک فرصت برای نظامش اعلام کرد، معلوم بود که می‌خواهد انتقام شورشهای اخیر و قیام خونین آبان ۹۸ را از مردم بگیرد و به خیال خودش با فرو بردن جامعه در گرداب مرگ، قیام مردم را زمینگیر کند تا به بهای ستاندن جان هموطنانمان اندکی بیشتر بماند. لعنت ابدی خدا و خلق بر آخوندهای دین‌فروش که با جان و مال مردم چنین می‌کنند.

از همین جا یاد همه درگذشتگان و به‌خصوص پزشکان و پرستاران فداکار را گرامی می‌داریم.

واقعیت این است دوران تازه‌ای که از دیماه ۹۶ بر فلک سیاسی ایران پدیدار شد، زمان چندانی نمی‌خواست تا این حقیقت را بر همگان فاش کند که به‌رغم همه فراز و فرودها و چنگ و دندانهایی که آخوندها نشان می‌دهند، دیگر هیچ چیز به عقب برنخواهد گشت. تا آنجا که از اروپای استمالت‌جو آبی برای رژیم گرم نشد تا بتواند دیپلمات تروریستش را با زدوبندهای معمول گذشته درببرد و آمدن بایدن هم در همین مدت کوتاه، تنها داغ دوران طلایی اوباما را در دل آخوندها نشاند.

اما این پیروزیها میسر نمی‌شد، اگر مقاومتی در کار نبود. از پاسخ آتشین کانون‌های شورشی به جنایتهای رژیم با وجود حکومت نظامی اعلام نشده تا هجمه زندانیان مقاوم در زندانها و بیدادگاهها جملگی تصویر گویایی است از این دوران و به ما می‌گوید که با مقاومت و آتش جواب آتش دیگر حتی بستن چشم بر کرونا هم کاری برای رژیم نخواهد کرد و به‌زودی در خندق کرونا خواهد سوخت.

ما زندانیان سیاسی زندان اوین در مقدم جشن بهار، هم‌پیمان با خون شهیدان بار دیگر عهد می‌بندیم که تا سرنگونی این رژیم با تمام توان و حداکثر تهاجم به پیش خواهیم تاخت و ایران را پس خواهیم گرفت.

به امید جشن بزرگ آزادی

نوروزتان پیروز

نوروز ۱۴۰۰

جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین

دوشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۰