سه‌شنبه، ۱۰فروردین سایت خامنه‌ای با دو هفته تأخیر، گزارشی از دیدار ولی‌فقیه ارتجاع با عده‌یی تحت عنوان «دست‌اندرکاران کنگرهٔ ۴هزار» پاسدار و بسیجی به‌هلاکت رسیدهٔ استان یزد را منتشر کرد.
صحبت‌های خامنه‌ای در این دیدار گویای شدت هراس وی از وضعیت انقلابی کنونی، بحران درونی نظام و گستردگی ریزش در بدنهٔ رژیم و بریدگی و وادادگی پاسداران و بسیجی‌هاست. خامنه‌ای در بیان وحشت خود از شرایط کنونی به «دشمن در کمین» اشاره و تأکید می‌کند و می‌گوید: «من که مدام تعبیر «دشمن» را بیان می‌کنم، یک عده‌یی ناراحت می‌شوند که چرا فلانی مدام می‌گوید دشمن؛ بله، باید تأکید کرد تا مردم فراموش نکنند که دشمن در کمین است، به‌طور دائم کار می‌کند برای این‌که جوانها را مأیوس کند، منحرف کند، از راه باز بدارد»؛
خامنه‌ای آنگاه تأکید می‌کند تأثیرگذاری این دشمن تنها بر قشر عظیم جوانان عاصی از ستم و غارت حاکمیت آخوندی نیست، بلکه این دشمن «آنهایی که (به‌نظام) معتقدند را (هم) منحرف و زاویه‌دار از خط نظام» می‌کند.
خامنه‌ای با ابراز نگرانی و وحشت شدید خود از گسترش جوانان شورشی و «برنامه‌های دشمن برای آنها» به نیروهای وارفته‌اش خط می‌دهد که: «در مقابلش تلاش شما باید این باشد که جوانهایتان را حفظ کنید، نگذارید وسوسهٔ دشمن در جوانها اثر بگذارد و بتواند آنها را سرد و در نهایت به خدمت بگیرد».
ولی‌فقیه ارتجاع آنگاه «وسوسة دشمن» و «سرد» شدن را تعریف کرد و گفت: «دشمن می‌خواهد (انگیزهٔ آنها) را از بین ببرد و خاموش کند، در این زمینه وسوسه صورت می‌گیرد، فلسفه‌بافی می‌کنند، حرف می‌زنند برای این‌که این (انگیزه) را نفی کنند». خلیفهٔ مفلوک ارتجاع ته خط را هم نشان می‌دهد: «مهمتر از همه این‌که «دشمن آمده… نظام جمهوری اسلامی را بر هم بزند!».
صحبت‌های خامنه‌ای یک دما‌سنج از وضعیت سیاسی-اجتماعی ایران و هم‌چنین بازگو کنندهٔ مختصات رژیم آخوندی است. این صحبت‌ها از یک‌سو اقرار به گرایش گستردهٔ جوانان به دشمن برانداز نظام است و از سوی دیگر شدت ریزش، وادادگی و خستگی بسیجی‌ها و پاسداران را نشان می‌دهد. آن هم در وضعیتی که جامعه ایران بیش از هر زمان در نقطهٔ غلیان و در آستانهٔ انفجار قرار دارد و هر روز سران و جلادان نظام آژیر‌های خطر را به‌صدا در می‌آورند که «به‌هیچ عنوان نباید اجازه داد امنیت نظام دچار آسیب شود و افراد با شرارت و ایجاد ناامنی‌ها، نظام را ناامن جلوه دهند» (آخوند رئیسی -۱۰فروردین).
چهارشنبه ۱۱فروردین ۱۴۰۰