اعضا شورا در سخنان خود بر شعار محوری «نه شیخ، نه شاه» به‌معنی نه دیکتاتوری و نه وابستگی که از ابتدای تأسیس شورا توسط آقای مسعود رجوی اعلام شده و خط قرمز و راهنمای عمل شورا بوده است تأکید کردند.

آنها خاطرنشان کردند مانورهای اخیر بقایای سلطنت مدفون پس از تغییر دولت در آمریکا، دوبله‌خوری و باز کردن دکان دونبش بین سلطنت و جمهوریخواهی است اما هیچ فرد و جریان میهن‌پرست و آگاه و مستقل را نمی‌فریبد.

پروژه ارتجاعی و استعماری بازگشت به دیکتاتوری سلطنتی البته مجبور به عقب‌نشینی شده که حاصل پایداری و استقامت بر سر اصول و خون شهیدان و قیامهاست.

اعضای شورا به‌طور خاص خاطرنشان کردند به وزارت اطلاعات آخوندها و مزدورانی که رنگ عوض کرده و پس از قیامهای مردم ایران لباس سلطنت پوشیده‌اند نباید فرصت داد با جنجال و شارلاتانیسم و شیطان‌سازی از مجاهدین دستاویزی برای به انحراف بردن نیروها بر ضد آلترناتیو دموکراتیک بجویند و بر ماندگاری و طول عمر فاشیسم دینی بیفزایند.

فرزندان رشید ایران در شکنجه‌گاهها و جوخه‌های اعدام رژیم سلطنتی و مردم ایران در انقلاب بزرگ ضدسلطنتی «نه» تاریخی و رأی بازگشت‌ناپذیر خود را به رژیم دست‌نشانده ستم‌شاهی اعلام کرده‌اند و چرخ تاریخ به عقب باز نمی‌گردد.

مبارزات ۴۰سالهٔ شورا برای آزادی و استقلال و عدالت با شعار «نه شاه، نه شیخ» با دریای خون شهیدان و مخصوصاً قیام آبان ۹۸ به پروژه‌های ارتجاعی و استعماری و اصلاح‌طلبان قلابی ضربات کیفی وارد کرده است و آنها را وادار به عقب‌نشینی اجتناب‌ناپذیر یا رنگ عوض کردن اضطراری کرده است.

در اجلاسیه شورا این سؤال مطرح شد که چرا داعیهٔ جمهوریخواه شدن پسر شاه و جمع شدن بساط سلطنت و شاه پرستی در سایت رسمی او و در اطلاعیه رسمی اعلام نمی‌شود. این در حالی است که وی در گفتگو با کیهان شاه و در قسمت‌های سانسور شده نوار صوتی که حزب مشروطه‌خواه منتشر کرده حرفهای قبلی خود را می‌زند.

کدام را باید باور کرد؟ بچه شاه جمهوریخواه شده یا حاکمیت جمهور مردم که در تقدیر است باعث رنگ عوض کردن شده است؟.

پیوندهای ۲۰ساله با سپاه و آخرین مجیزگویی از نیروی سرکوبگر انتظامی آخوندها توسط پسر شاه توسط اعضا شورا محکوم شد.

از این پیش‌تر مسئول شورا در ۱۳۸۸ شرایط بازگشت به جبهه خلق را برای بقایای شیخ و شاه از موسوی گرفته تا پسر شاه با ادبیات بسیار محترمانه و بدون هر گونه عبارت گزنده در سال۸۸ اعلام کرده بود اما متأسفانه به گوش هیچ‌یک فرو نرفت. آن‌قدر که بچه شاه حتی خروج مجاهدین از لیست در دولت دموکرات اوباما در سال۹۱ را به زیان نیروهای موهوم دموکراتیک در ایران توصیف کرد که منظورش کسی جز رژیم و سپاه پاسداران آن نبود.

در بیانیهٔ مرداد ۹۸ شورا بازی دستگاههای امنیتی و وزارت اطلاعات رژیم با پروژه ارتجاعی و استعماری سلطنت مورد اشاره قرار گرفته که مأموران اطلاعات در آن تصریح می‌کنند خط قرمز آنها خامنه‌ای هم نیست بلکه سازمان مجاهدین خلق است

معلم آزاده هاشم خواستار سه هفته قبل از دستگیری خود در ۲۰مرداد ۹۷ فاش کرد که «دو نفر از نیروهای امنیتی به سراغم آمدند و از من خواستند که چون سازمان مجاهدین خلق از تو حمایت کرده‌اند، باید بر علیه آنها بیانیه بدهی و خط قرمز ما رهبری هم نیست بلکه سازمان مجاهدین خلق است».

هاشم خواستار هم‌چنین فاش کرد: «در اردیبهشت ۹۷ که مأموران اطلاعات به باغم آمدند، از من پرسیدند که چرا با شاهزاده رضا پهلوی همکاری نمی‌کنی؟ می­خواهی الآن شمارهٔ موبایل شاهزاده را بگیریم که با او صحبت کنی؟ که گفتم: نه».

شورای ملی مقاومت در همان زمان اعلام کرد که اطلاعات آخوندها هاشم خواستار را به‌شدت برای پس گرفتن این اظهارات تحت فشار قرار می­دهد.

اعضا شورا وطن‌فروشی و به تاراج دادن منابع و داراییهای مردم ایران توسط رژیم آخوندی در یک قرارداد ۲۵ساله با چین را قویاً محکوم کردند.

در بحثهای شورا خاطرنشان شد که سال گذشته خانم رجوی در ۱۹ تیرماه ۹۹ به درستی اعلام کرد: برای خامنه‌ای و روحانی و دیگر سردمداران رژیم، نه جان و سلامتی مردم ایران، نه آب و خاک و نه فرهنگ و منافع ملی کمترین ارزشی ندارد. آنها تنها به فکر حفظ و بقای دیکتاتوری دینی هستند که خمینی آنرا اوجب واجبات اعلام کرد و به خاطر آن می‌توان احکام اسلام را هم تعطیل کرد. از این‌رو حفظ منابع و دارائی‌های مردم ایران برای حاکمیت آخوندی هیچ بهایی ندارد.

اعضا شورا از مردم ایران به‌ویژه جوانان دلیر در سراسر میهن خواهان افزایش اعتراض و قیام به حاکمیت وطن‌فروش آخوندی و سیاست‌های ضد ملی و ضد میهنی آن و حراج منابع و دارایی‌های مردم ایران در بحبوحه‌ٔ قتل‌عام کرونا شدند.

چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰