سایت خبر فوری رژیم جلسه رسمی کمیسیون مشترک برجام با حضور طرف‌های عضو توافق درباره بازگشت آمریکا به برجام در فضای مجازی برگزار شد.
اما برخلاف گزارشی که عباس عراقچی از این نشست ارائه داده بیانیه پایانی این نشست از چند عقب‌نشینی خطرناک دیگر از خطوط قرمز نظام درباره برجام حکایت دارد.
به‌دنبال برگزاری نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام ادامه گفتگوها به روز سه‌شنبه ۱۷فروردین در وین موکول شد.
رویترز روز جمعه ۱۳فروردین: مقامات غربی می‌گویند آمریکا و رژیم ایران هنوز توافق نکرده‌اند که حتی در مورد احیای برجام با یکدیگر دیدار کنند و تنها به‌طور غیرمستقیم از طریق کشورهای اروپایی در حال برقراری ارتباط هستند.
وال استریت ژورنال: روز سه‌شنبه مقامات ارشد فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه و چین و رژیم ایران به‌علاوه مقامات ارشد آمریکایی در پایتخت اطریش گرد خواهند آمد اما بگفتهٔ دیپلمات‌ها فعلاً هیچ گفتگوی مستقیمی بین مقامات آمریکایی و رژیم صورت نخواهد گرفت.
-یک مقام ارشد آمریکایی در اشاره به ارتباطات صورت گرفته از طریق واسطین گفت، «آنها به ما پیغام دادند که شاید بهترین کار این باشد که هر یک از دو طرف یک ژست اولیه که راه را برای آن گفتگوها باز کند، انجام دهند. آنها خواهان کاهش میزانی از تحریم‌ها در عوض معکوس کردن برخی قدمهای اتمی هستند که در نقض برجام اتخاذ شده است. این ایدهٔ آنها بود و ما هم قبول کردیم» .
-مقامات ارشد آمریکایی به همتایان اروپایی خود هشدار داده‌اند اگر رژیم موارد نقض اتمی را تشدید کند، حمایت چندانی در کنگره برای دولت بایدن برای ازسرگیری توافق وجود نخواهد داشت.
رویترز روز جمعه ۱۳فروردین گزارش داد، مقامات غربی می‌گویند آمریکا و رژیم ایران هنوز توافق نکرده‌اند که حتی در مورد احیای برجام با یکدیگر دیدار کنند و تنها به‌طور غیرمستقیم از طریق کشورهای اروپایی در حال برقراری ارتباط هستند.

جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰