یک زندانی سیاسی ۳۲مین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشت. گدا علی صابر مطلق زندانی سیاسی محکوم به اعدام وارد ۳۲مین روز اعتصاب غذای خود شده است.
خبرهای رسیده از منابع مطلع حاکی است زندانی سیاسی گداعلی صابرمطلق محبوس در زندان لاکان رشت، بیش از یک ماه است با درخواست رسیدگی به پرونده‌اش، دست به اعتصاب غذا زده است و در وضعیت جسمی وخیمی به سر می‌برد.
زندانی سیاسی گدا علی صابر مطلق فرزند حسین از هواداران سازمان مجاهدین خلق است که به اتهام هواداری از این سازمان بازداشت شده است. این زندانی که بیش از ۶۰ سال سن دارد. در زندان لاکان رشت در اعتراض به عدم رسیدگی به پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای صابرمطلق علاوه بر اتهام هواداری از مجاهدین خلق، بابت پرونده‌یی که سال‌ها پیش بسته شده بود و اینک دوباره این پرونده توسط دستگاه قضاییه فعال شده، متهم شده است. خبرها حاکی است که این زندانی سیاسی پس ۳۲روز اعتصاب غذا اکنون در وضعیت وخیمی به سر می‌برد. او را بارها به بهداری زندان منتقل کرده‌اند، اما دست از اعتصاب برنداشته است. این زندانی سیاسی سالخورده در دومین ماه اعتصاب غذای خود هر روز وضعیت جسمی‌اش وخیم تر می‌شود و از ناحیه کلیه‌ها و کبد نیز رنج می‌برد.

لازم به یادآوری است که قضائیه حکومت خامنه‌ای هنوز جرم سیاسی را به رسمیت نشناخته‌است. از این رو این زندانیان سیاسی را تحت عنوان جرائم امنیتی در کنار زندانیان با جرائم محبوس می‌کند. به این ترتیب سلامت زندانیان را در معرض خطر قرار می‌دهد. از طرف دیگر در نبود یک سیستم دادرسی عادلانه، بسیاری از این زندانیان سیاسی در معرض شکنجه و انفرادی طولانی مدت قرار می‌گیرند و اتهاماتی به آنان نسبت داده می‌شود که اصلا با واقعیت منطبق نیست. از این رو زندانیان سیاسی مثل آقای صابر مطلق ناچار می‌شوند که برای احقاق حق‌شان دست به اعتصاب غذا بزنند.

شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰