زندانی سیاسی حمزه درویش در حالی بیست و ششمین روز از اعتصاب غذای خود را در زندان لاکان رشت می‌گذراند که در وضعیت وخیم جسمی قرار دارد.
طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران، زندانی عقیدتی، حمزه درویش در ۲۶مین روز از اعتصاب غذایش بسر می‌برد.
با وجود این مسئولین زندان لاکان رشت کماکان از رسیدگی به وضعیت وخیم این زندانی سیاسی ممانعت کرده و نسبت به وضعیت وی بی‌توجه هستند.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای درویش گفت: «علیرغم گذشت ۲۶روز از اعتصاب غذای حمزه درویش، هیچ‌یک از مسئولین زندان پیگیر موضوع و درخواست آقای درویش نیستند. حمزه درویش از دست مسئولین زندان و اداره اطلاعات لاکان رشت امنیت جانی ندارد.»
این منبع مطلع افزود: «آقای درویش مستمرا از جانب مسئولین زندان تهدید میشود. برای مثال چند روز پیش رئیس زندان لاکان رشت آقای درویش را فراخواند و در پاسخ به درخواستش گفته؛ چرا داری ما را اذیت میکنی؟ میخای با اعتصاب، خودت رو بکشی؟ خوب چراغ را خاموش کن، خودت رو بکش!.»

این منبع مطلع در ادامه گفت: «مسئولین زندان نه تنها هیچ جوابی به درخواست حمزه درویش ندادند بلکه با اعمال فشارهای روحی و جسمی، آقای درویش را تشویق به خود زنی و خودکشی میکنند.»
این منبع مطلع همچنین در خصوص تحت فشار قرار دادن خانواده آقای درویش گفت: «اداره اطلاعات رشت خانواده آقای درویش را تحت فشار قرار داده و تهدید کرده‌اند تا وی را مجبور کنند به اعتصاب غذایش پایان دهد و در جواب خانواده وی گفته‌اند ما آقای درویش را به رجایی‌شهر برنمی‌گردانیم.»
لازم به توضیح است که حمزه درویش، زندانی عقیدتی محبوس در زندان لاکان رشت در اعتراض به انتقال اجباری‌اش از زندان رجایی‌شهر به زندان لاکان رشت، اعمال شکنجه‌های روحی و روانی جهت وادار کردن وی به همکاری‌های خطرناک، عدم رعایت قانون تفکیک جرایم و عدم امنیت جانی، از روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ دست به اعتصاب غذا زده و خواهان بازگشت به زندان رجایی‌‌شهر کرج می‌باشد.

 

 

سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰