جن ساکی درباره مذاکرات برجامی: نمی‌توانیم هدفهای مورد نظر برای هفته‌های آینده را پیش‌بینی کنیم جن ساکی سخنگوی کاخ‌سفید در کنفرانس مطبوعاتی امروز اول اردیبهشت۱۴۰۰ دربارهٔ مذاکرات برجامی در وین گفت: من فکر می‌کنم مذاکرات وین روی پرونده هسته‌یی متمرکز است و رسیدن به التزامات و متابعت‌های همه طرفهای مذاکرات. بنابراین کانالهای بسیاری هستند که از طریق آنها کار می‌کنیم اما برداشت من این است که آنها فقط روی همان موضوع مشخص تمرکز دارند.

جن ساکی افزود: من می‌دانم طی هفته‌های گذشته هیأت آمریکا به سرپرستی نماینده ویژه، راب مالی، در حال بررسی و تحقیق در مورد گامهایی بوده که ایران و آمریکا برای رسیدن به یک توافق دوجانبه باید بردارند، در عین‌حال که مذاکرات پیش می‌روند… اگر چه به‌طور غیرمستقیم. ما ایده‌ها را به اشتراک گذاشته‌ایم و هنوز انتظار مان این است که راهی رو به جلو داریم. فکر نمی‌کنم الآن در موقعیتی باشیم که بتوانیم هدفهای مورد نظر برای هفته‌های آینده را پیش‌بینی کنیم.

تروئیکای اروپایی: هنوز راه زیادی تا رسیدن به توافق باقی مانده است

تروئیکای اروپایی: هنوز راه زیادی تا رسیدن به توافق باقی مانده است اعضای اروپایی برجام اعلام کردند که «به‌دلیل وجود موانع بسیار، هنوز نجات توافق هسته‌یی فاصله زیادی داریم. به تلاش‌هایمان برای ترغیب ایران و آمریکا به بازگشت به برجام ادامه می‌دهیم».
به گفته دیپلمات‌های آلمان، فرانسه و بریتانیا «پیشرفتهایی در مذاکره با ایران صورت گرفته اما هنوز راه زیادی تا رسیدن به توافق باقی مانده است… هر گونه اقدامات تنش‌زا از سوی هر طرف که ممکن است، پیشرفت مذاکرات را به خطر بیندازد، محکوم می‌کنیم».

پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰