در این بیانیه، خانواده شهدا و جانباختگان دهه۶۰ از هموطنان بهایی که خود سالیان سال درد خاکسپاری بدون احترام چشیده‌اند خواسته شده که نسبت به تعرض به حریم اجساد، خاطرات و تاریخ اعدامیان دهه ۶۰ که خواسته نیروی امنیتی است تن ندهند. این خانواده‌ها اعلام کردند ما تا روشن شدن وضعیت اجساد اعدام شدگان مخفی سال ۶۷ ، هر تغییری در این خاک را محکوم می کنیم. پرچم دادخواهی ما همیشه برافراشته خواهد بود.
فراخوان شورای ملی مقاومت ایران
در همین حال شورای ملی مقاومت ایران، اصلی‌ترین نیروی مخالف حکومت ایران نیز با ا نتشار فراخوان بین‌المللی خواهان محکومیت نابود کردن مزار شهیدان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ شد. در بخشی از بیانیه این شورا آمده است: فاشیسم دینی حاکم بر ایران در یک جنایت ضدانسانی، درصدد است با نابود کردن مزار شهیدان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ در گورستان خاوران، آثار این جنایت بزرگ علیه بشریت را مخفی کند.
استمداد بین‌المللی
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: نابود کردن مزارهای شهیدان قتل‌عام به منظور از بین بردن آثار جرم و جنایت علیه بشریت یک سیاست شناخته شده حکومت است. قبل از این مزار شهیدان دهه ۶۰ و قتل عام ۱۳۶۷ در بسیاری از شهرهای دیگر از جمله اهواز و تبریز و مشهد را از بین برده است. (تخریب مزار برادران ساجدی از شهدای دهه۶۰ در ازنا در سالروز قتل عام۶۷)
این شورا با محکوم کردن اقدام ضدانسانی حکومت ایران، خواستار محکومیت قاطع آن از سوی دبیرکل، شورای امنیت، کمیسیر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد شد.

 

 

یکشنبه ۵ اردیبهشت۱۴۰۰