بیانیه ۱۲نماینده پس از اشاره به تصویب شصت و هفتمین قطعنامه ملل متحد در محکومیت نقض فاحش حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی و یادآوری کشتار ۱۵۰۰تن در قیام آبان ۹۸ تصریح می‌کند: آن‌روی سکه سرکوب در داخل کشور، صدور تروریسم علیه مخالفان در خارج کشور است. در همین رابطه سفیر و سه دیپلمات رژیم ایران از آلبانی و سه دیپلمات دیگر آن از فرانسه و هلند به‌خاطر دست داشتن در اقدامات تروریستی علیه اپوزیسیون اخراج شدند. در تابستان ۲۰۱۸، اسدالله اسدی یک دیپلمات رژیم ایران که انفجار در گردهمایی دهها هزار نفره اپوزیسیون در پاریس را تدارک دیده بود، توسط پلیس آلمان دستگیر و به بلژیک استرداد شد. هدف انفجار خانم مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت و گروهی از شخصیتهای تراز اول اروپایی و آمریکایی حاضر در جلسه بودند.

قضاییه بلژیک پس از دو سال و نیم تحقیقات و محاکمه، روز ۴فوریه اسدی را به ۲۰سال و ۳همدست او را به ۱۸تا ۱۵سال زندان محکوم کرد. طبق حکم هماهنگیهای این طرح بزرگ تروریستی در تهران انجام شده، بمب در تهران ساخته و تست شده و اسدی آنرا در بسته دیپلماتیک با هواپیمای مسافری به اروپا منتقل کرده است.

اکنون یک دادگاه اروپایی هیچ تردیدی در مورد اهداف تروریستی رژیم ایران و به کار گرفتن سفارتها و دیپلماتهایش در این راستا باقی نگذاشته است، از این رو اتحادیه اروپا باید سیاست ایران خود را به‌صورت همه‌جانبه باز بینی کند. به‌طور مشخص:

ـ مشروط کردن هر گونه روابط اقتصادی و تجاری با رژیم ایران به بهبود وضعیت حقوق‌بشر، پایان دادن به تروریسم در خاک اروپا، تعطیل پروژه‌های غیرقانونی اتمی و موشکی و پایان دادن به جنگ‌افروزی در منطقه، اینها اجزای یک سیاست واحد از سوی رژیم ایران است که صلح و امنیت در منطقه و اروپا را به خطر انداخته است.

– قرار دادن سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، در لیست تروریستی و اخراج مأموران و مزدوران سرویسهای اطلاعاتی رژیم ایران با پوشش دیپلماتیک، خبرنگاری و تجاری و تعطیل مراکزی که تحت پوش مذهبی یا فرهنگی به گسترش بنیادگرایی و تروریسم مشغولند. پناهندگی و شهروندی مأموران و مزدوران سرویسهای اطلاعاتی رژیم ایران در کشورهای اروپایی باید لغو شود.
ـ کاهش سطح روابط دیپلماتیک با رژیم ایران، و اگر به توقف تروریسم در خاک اروپا متعهد نشد تعطیل کردن سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌هایش در اروپا
ـ سران رژیم ایران و وزیر خارجه آن‌که وزارتخانه، سفارت و دیپلمات تحت کنترلش در طراحی و تدارک کشتار بزرگ دست داشته‌اند، باید مورد مواخذه قرارگیرند.

(بیانیه پارلمان اروپا ۱۲اردیبهشت۱۴۰۰)

سه شنبه۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰