جمعه ۲۴اردیبهشت۱۴۰۰ / آمار قربانیان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۸۸هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۱۷۷۳نفر، در آذربایجان غربی به ۱۰۷۲۸نفر، در البرز به ۷۸۴۸نفر، در اصفهان به ۱۹۰۵۰نفر، در تهران به ۶۶۹۸۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۷۶۹۰نفر، در خوزستان به ۱۷۷۹۹نفر، در زنجان به ۳۱۷۰نفر، در فارس به ۹۳۰۷نفر، در قم به ۹۴۶۰نفر، در کرمانشاه به ۵۷۲۴نفر، در گیلان به ۹۸۵۱نفر، در لرستان به ۱۱۷۳۵نفر، در مازندران به ۱۱۷۶۵نفر و در هرمزگان به ۳۳۶۵نفر رسیده است.

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ارتجاع با تأکید بر این‌که شیوع و همه‌گیری کرونا هندی و آفریقایی در کشور دور از انتظار نیست گفت: «در حالی قرار بود محدودیت‌های جدی در سفرهای خارجی شامل سفرهای هوایی، زمینی و دریایی اعمال شود که در مناطق ویژه مرزهای شرقی کشور شاهد تردد کامیونهای حمل کالا هستیم. متأسفانه هم‌اکنون سیستان و بلوچستان در حرکت به سمت همه‌‎گیری و تجربه پیک ابتلا به کرونا است» (تهران نیوز ۲۴ اردیبهشت۱۴۰۰).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی با اشاره به خطر جدی شیوع ویروس آفریقایی و هندی گفت: «تاکنون حدود ۵۰مورد از این نوع ویروس در برخی از مناطق شرقی و غربی استان مشاهده شده و دو نفر نیز بر اثر ابتلا به آن فوت شدند و امروز نگرانیهای بسیاری نسبت به گسترش بیشتر این ویروس در دیگر مناطق هرمزگان وجود دارد. ما هنوز به نقطه اوج این موج شیوع کرونا نرسیده‌ایم و یک روند رو به افزایش با شیب ملایم در استان در حال وقوع است» (ایرنا ۲۴ اردیبهشت۱۴۰۰).

در قم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به این‌که ۶۱نفر از ۶۷نفر مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت گذشته بستری شده‌اند گفت: در حال حاضر ۳۴۶نفر مبتلا به کرونا بستری هستند که حال ۸۷نفر وخیم است و در ۲۴ساعت گذشته، ۱۰بیمار جان خود را از دست داده‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۳ اردیبهشت۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «در حال حاضر ۱۵۷۱بیمار کرونایی در استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، از این تعداد ۳۱۶بیمار در بخش ICU نگهداری می‌شوند وطی۲۴ ساعت اخیر ۳۸نفر جان باختند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۴ اردیبهشت۱۴۰۰).

در فارس، معاون دانشگاه پزشکی شیراز گفت: «طی ۲۴ساعت گذشته ۲۷نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا جان باختند. هم‌اکنون مجموع بیماران بستری ۱۸۲۸نفر است که ۲۷۹بیمار در ICU هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۴ اردیبهشت۱۴۰۰).

در البرز، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۱۲۵نفر بستری شدند. در حال حاضر ۹۱۴نفر در البرز بستری هستند، هم‌چنین طی این مدت ۱۵بیمار کرونایی جان خود را از دست داده‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۴ اردیبهشت۱۴۰۰).

جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰