سایت نشنال روز ۲۲اردیبهشت نوشت: سازمانهای اطلاعاتی برلین می‌گویند هکرهای رژیم ایران پشت حمله سایبری بودند که کمپانیهای آلمان را با فریب دادن کارکنان آن برای نصب بدافزار مورد هدف قرار داد.

یک گزارش اطلاعاتی گفت که این حمله بخشی از یک تلاش گسترده‌تر توسط عوامل رژیم ایران برای دستیابی به اطلاعات حساس در آلمان بود.

در این گزارش آمده است: در حمله سایبری اخیر، کارگران در شرکتهای آلمانی ایمیل‌های فیشینگ دریافت می‌کردند که گفته می‌شود به آنها پیامهای پیشنهاد شغل داده می‌شد.

یکی از دلایل این حمله این است که رژیم ایران منافع اساسی در به‌دست آوردن اطلاعات سیاسی و اقتصادی دارد.

«از طرف دیگر هدف این حملات هم‌چنین ممکن است دور زدن تحریم‌های فعلی آمریکا علیه رژیم ایران باشد».

در گزارش ماه گذشته سازمانهای امنیتی در ایالت بایرن آلمان گفته شده که اطلاعات رژیم ایران، حتی پس از این‌که در توطئه بمب‌گذاری خنثی شده توسط مقامات آلمان متهم شد، هم‌چنان در این کشور فعال بود.

وزارت اطلاعات رژیم ایران، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و نیروی قدس سپاه پاسداران در لیست جاسوس‌های خارجی فعال در آلمان قرار دارند.

یک عامل سازمان اطلاعات رژیم ایران به‌عنوان طراح، پشت بمب‌گذاری خنثی شده گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس در سال۲۰۱۸ بود.

از جمله مهمانانی که در این گردهمایی حضور داشتند رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و چند نفر از نمایندگان مجلس انگلیس بودند.

طراح [این بمب‌گذاری] اسدالله اسدی در آلمان دستگیر و سپس به بلژیک، کشوری که پلیس مواد انفجاری را در خودروی او پیدا کرد، منتقل شد.

جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰