شنبه ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۰/آمار قربانیان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۸۹هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۱۸۱۸نفر، در آذربایجان غربی به ۱۰۷۷۸نفر، در البرز به ۷۸۹۸نفر، در اردبیل به ۳۶۷۲نفر، در اصفهان به ۱۹۱۲۵نفر، در ایلام به ۳۰۷۶نفر، در بوشهر به ۳۰۱۴نفر، در تهران به ۶۷۲۳۱نفر، در خراسان جنوبی به ۲۷۲۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۷۷۳۰نفر، در خراسان شمالی به ۴۲۳۳نفر، در خوزستان به ۱۷۸۷۴نفر، در سیستان و بلوچستان به ۶۶۳۶نفر، در فارس به ۹۳۶۷نفر، در قزوین به ۳۳۵۹نفر، در کردستان به ۴۹۸۷نفر، در کرمان به ۶۴۸۸نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۲۶۴نفر، در گلستان به ۷۰۸۰نفر، در مازندران به ۱۱۷۹۰نفر، در مرکزی به ۶۰۲۸نفر و در همدان به ۶۴۷۸نفر رسیده است.

امروز آخوند روحانی در وحشت از خشم و انزجار مردم از سیاست رژیم در مورد واکسن دجالانه گفت: «امروز واکسن به اندازه کافی در دنیا وجود ندارد. نه در داخل کشور، نه در کشورهای دیگر. کشورهایی که توانستند به‌طور نسبتاً خوب از واکسن استفاده کنند. عددشان به اندازه یک دست است… اگر بتوانیم ان‌شاء الله۱۲، ۱۳میلیون نفری که پرخطر هستند، تزریق واکسن بشود تا مردادماه که پایان این دولت است، کار بزرگی انجام داده‌ایم» وی افزود «آنچه مسلم است این ویروس هست و به اسم‌ها و نام‌های مختلف در حال جهش است و هر چه زمان می‌گذرد موتاسیون و جهش هم به‌طور طبیعی به‌وجود می‌آید».

رئیسی سخنگوی ستاد کرونا گفت: «مواردی از ویروس هندی مشاهده شده و بیشتر در استانهای جنوبی و شرقی کشور. سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر، باید مراقب باشیم. همه استانها روند نزولی را شروع کرده‌اند، دو تا سه استان نیاز به مراقبت بیشتر دارند. آذربایجان شرقی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان باید دقت بیشتری داشته باشند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «با توجه به شناسایی موارد جهش‌یافته آفریقایی و هندی، استان در خطر جدی شیوع این دو ویروس است. مراجعه سرپایی، قرنطینه و موارد مثبت افزایش محسوسی دارد و افزایش فوتی‌ها و بستریها در ICU تا دو هفته آینده حتمی است. شمار بستریهای ۴۰۸نفر است که ۶۴نفر آنها درا ICU هستند» (ایسنا ۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته، ۱۵۶تن در مراکز درمانی بستری شدند و کل بستری شدگان به ۱۱۴۵نفر رسید از این تعداد ۲۳۳نفر در ICU هستند و در ۲۴ساعت گذشته ۱۷بیمار مبتلا به کرونا جان باختند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: از۱۵۹۰ بیمار کرونایی بستری، ۳۳۴بیمار در ICU هستند و در ۲۴ساعت گذشته ۲۱نفر جان باختند (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰).

در فارس، معاون دانشگاه شیراز گفت: از ۱۶۴۷بیمار کرونایی بستری ۲۸۱نفر در ICU هستند و در ۲۴ساعت گذشته نیز ۱۳نفر جان باختند (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰).

در البرز، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «۹۳۵ نفر در مراکز درمانی بستری هستند و در ۲۴ساعت گذشته ۱۲بیمار جان خود را از دست داده‌اند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰).

در گیلان، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «در حال حاضر ۴۵۲بیمار کرونایی بستری هستند که ۷۲نفرشان در ۲۴ساعت گذشته بستری شدند. ۱۰۴بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه هستند» (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰).

شنبه ۲۵اردیبهشت ۱۴۰۰