پاسدار سرتیپ جانی، علی لاریجانی، از کاندیداهای سیرک انتخاباتی در پاسخ به سوالاتی در شبکه اجتماعی ضمن اذعان به مسئولت و مشارکت خودش به‌عنوان یکی از سران سه قوه رژیم در کشتار قیام آبان به توجیه‌تراشی برای این جنایت بزرگ پرداخت:

«من قبول دارم در قضیه بنزین هم در تدبیر اشتباه شد هم در اجرا؛ اینکه چرا اینطور شد بحث‌های امنیتی انتظامی باید پاسخ بدهند. اما در حوزه تصمیم‌گیری در رابطه با این موضوع ۸ ماه بحث شد، یک پیشنهاد این بود که ما به هر ایرانی ماهی ۳۰ لیتر بنزین بدهیم و هرکسی هم آن را نیاز نداشت در بازار آزاد بفروشد که در این روش مردم هم مشارکت داده می‌شدند، خب این نظریه‌ای بود که برخی اقتصاددان‌ها گفته بودند اما وفاق حاصل نشد. چنین اقداماتی به اجماع نیاز دارد و خب اجماع حاصل نشد.

آخر الامر یک اصلاحی از این طرح را آوردند و در آنجا با این حالت که حالا که با راه‌حل اساسی حل نشد، از طریق همین راه با اشکالی که وجود دارد کار را جلو ببریم اما به خوبی و مناسب به مردم توضیح داده نشد. من قبول دارم که باید برای چالش های بزرگ کشور یک اراده مهم و قوی وجود داشته باشد و این اراده در قوه مجریه است». (کلاب‌هاوس ۳۰اردیبهشت)

پاسدار علی لاریجانی در مورد تصویب برجام ظرف ۲۰دقیقه در مجلس ارتجاع تأکید کرد تصویب برجام و دستیابی به پول نفت نیاز حیاتی رژیم بوده و در مورد نقش خامنه‌ای در این رابطه گفت: بحث برجام یک اقدامات پشت صحنه‌ای داشت و از حدود دو ماه قبل بحث شد و به توافق رسیدیم. این یک تصمیم نظام بود و سازوکارش باید در مجلس طی می‌شد… گاهی ادعا می‌کنند که این طرح مورد تأیید خامنه‌ای نبوده، اصلاً باور می‌کنید؟ اگر این طور است چرا از رئیس مجلس و کمیسیون مربوطه تشکر کردند؟
آقایان می‌گویند که این کار خیانت است، چرا شورای نگهبان ظرف چند ساعت اعلام نظر کرد؟. اگر برجام چیز نجسی بود، چرا الآن زیرش نمی‌زنند؟ برجام در آن دوره کار درست و دقیق کشور بود. الآن هم معتقدم برای نجات نظام باید شرایط را برای یک تفاهم مهیا کنیم.

پاسدار لاریجانی اعتراف کرد برنامه هویت که شامل اعتراف‌گیری از مخالفان رژیم توسط سعید امامی بود در زمان ریاست او در رادیو تلویزیون رژیم صورت گرفته اما گفت: من مسئول بودم، اما زیردستان من این کار را انجام دادند.
پاسدار لاریجانی، تقلب در نمایش انتخاباتی سال هشتاد وهشت  را رد کرد و گفت: ما آرای شورای نگهبان درباره احمدی‌نژاد را تأیید می‌کنیم.

شنبه اول خرداد ۱۴۰۰