سیرک انتخابات

عباس عبدی :حکومت در نظام یکدست نیست چرا که زمینهٔ آن به‌لحاظ تشکیلاتی، فکری، پایگاه طبقاتی و درآمدی ایجاد نشده و تحقق‌ناپذیر است. نظام به سمتی می‌رود که همراه با یکدست شدن، ریزش شدید نیرو و البته تنش شدید درونی را هم تجربه می‌کند
مؤلفه‌های بسیار زیادی در بروز تنشهای جناح حاکم تأثیرگذار خواهد بود که با گذر زمان و ظهور تحولات دیگر به مرحله اجرا می‌رسد. ذات مجلس یازدهم برآمده از حذف گستردهٔ دیگران و مشارکت پایین و حداقلی در انتخابات است. مطالبات مردم به سطحی بسیار بالاتر از توان پاسخ‌دهی و ظرفیت سیستم رسیده است.
(سایت حکومتی اعتماد ۱۲خرداد).
پاسدار شریعتمداری، گردانندهٔ کیهان خامنه‌ای ۱۲خرداد: اگر اعضای شورای نگهبان از تقوای فراوان! و نجابت مثال‌زدنی برخوردار نبودند باید صلاحیت چند نامزد مورد اشاره را تأیید می‌کردند.
بهادر جهرمی، محقق پژوهشکدهٔ شورای نگهبان رژیم: شورای نگهبان از جهت پاسخگویی بسیار بد و ضعیف عمل کرده است. من هیچ دفاعی ندارم. (خبر آنلاین ۱۱خرداد)
آخوند سعیدی، رئیس دفتر سیاسی خامنه‌ای: این انتخابات بعد از ۳۲سال حاکمیت را به گفتمان خمینی و خامنه‌ای بر می‌گرداند. (سایت حکومتی جماران ۱۲خرداد).
مهرعلیزاده، کاندید سیرک انتخابات: اسیدپاشی بر روی بانوان در اصفهان در زمان دادستانی ابراهیم رئیسی بود. او باید پاسخگو باشد. (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۱۱خرداد).
خبرگزاری حکومتی ایسنا ۱۲خرداد: «یارانهٔ ۴۵۰هزار تومانی»، «ایجاد سالانه یک میلیون شغل»، «سبد غذایی روزانه با ۱۳قلم کالا»، «وام ۵۰۰میلیون تومانی به هر زوج» و «نابودی فقر تا سال آینده»؛ اینها تنها بخشی از وعده‌های سؤال برانگیز ۷ کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری است.

چهارشنبه ۱۲ خردادماه ۱۴۰۰