سیرک انتخابات

روزنامه حکومتی شرق روز ۱۳خرداد در مطلبی با حمله به باند خامنه‌ای و مهره‌های منتخب توسط شورای نگهبان رژیم نوشت:
از یک سو شورا خود را ملزم به پاسخ‌گویی نمی‌داند و از سوی دیگر معلوم نیست شورای نگهبان بر اساس چه آیین‌نامه، چه ضوابط و در نظر گرفتن کدامیک از ارزش‌ها صلاحیتها را تعیین می‌کند. آیا رئیس‌جمهور با قلب فرسوده، کلیه‌های از کار افتاده، کبد سفت‌شده، گوش‌های ناشنوا، زخم معده مزمن، التهاب رماتیسمی مفاصل، بیماری قند یا ابتلا به خودشیفتگی یا پرخاشگری، عدم تعادل روانی و مسائل مشابه می‌تواند کار اجرایی کشور را پیش ببرد؟…به نظر می‌رسد شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان به برخی از مسائل یاد شده یا بسیاری از آنها توجه نکرده است و مصداق آن، اعلام برنامه یکی از نامزدهای تأییدشده در روز دوم خرداد ماه به بیان شخص ایشان است…آیا شورای نگهبان می‌تواند بر درستی این نظرات صحه بگذارد؟ و صلاحیت تدبیر و مدیریت ایشان را تأیید کند؟ ایشان گفته‌اند «به‌عنوان جریان دوم انقلاب مدلی را برای اصلاح حکمرانی تهیه کرده‌ایم و نظامهای مدیریتی کشور را تغییر می‌دهیم».

کیهان خامنه‌ای در یادداشت روزش به قلم پاسدار حسین شریعتمداری به دود و دم در مورد خمینی پرداخته اما در پایان نوشته است: «این روزها نیز با در پیش بودن انتخابات ۱۴۰۰ در حال عبور از عقبه‌ای دیگر هستیم که اقتصاد کشور جان مایه آن است».

همچنین روزنامه حکومتی جوان وابسته به سپاه پاسداران روز ۱۳خرداد در مطلبی وحشت خود را از تحریم نمایش انتخابات توسط مردم نشان داد و نوشت: با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ۲۸خردادماه، جنگ روانی دشمنان علیه (نظام) با استفاده از ابزار‌های دیپلماتیک، شبکه‌های خبری و ماهواره‌یی و فضای مجازی با هدف تحریم انتخابات شدت یافته است. …به چالش کشاندن ساختار نظام انتخاباتی و معطوف کردن آن به سیاستهای کلی و اداره نظام – تلاش برای سلیقه‌ای جلوه دادن اقدام شورای نگهبان و القای مهندسی انتخابات…- تلاش برای تحریک مخالفان برای راه‌اندازی اعتراضات خیابانی برای اعتراض به روند احراز صلاحیتها با ادعای پایان جمهوریت… – تحریک مردم به‌ویژه اقشار محروم جامعه علیه نظام و متهم‌سازی مسئولان کشور به نداشتن اراده حل مشکلات مردم..

آخوند رئیسی جلاد۶۷ روز ۱۳خرداد در گفتگویی با تلویزیون حکومتی جام جم در وحشت از عدم مشارکت و تحریم نمایش انتخابات رژیم گفت: وای به آن روزی که مردم ناامید بشوند مایوس بشوند احساس جدایی از صندوق رأی بکنند احساس ارتباط با دولت نکنند احساس کنند که دولت حرف آنها را نمی‌شنود احساس کنند که دولت آنها را از تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی حذف کرده وای به آن روز! اونی که اتفاق دارد می‌افتد الآن نوعی ناامیدی دارد بر جامعه ما بر جوانهای ما و مردم ما مستولی میشه…

آخوند انصاری در گفتگو با جماران پنجشنبه ۱۳خرداد گفت: اقدام اخیر شورای نگهبان ضربه مهلکی به جمهوریت نظام، اعتماد و امید جامعه بود.
هم‌چنین گفت این نظام بدون حاکمیت مردم و انتخابات آزاد بی‌معناست و با این شکل نمی‌توان جمهوری اسلامی را اداره کرد و رد صلاحیت ها امروز به نقطه خطرناک خود رسیده است. قلدری و گردن کلفتی کردن در برابر حق دیگران و جامعه، زیبنده شورای نگهبان نیست. تصور می‌کنند با اقتدار سخت نظامی یا انتخابات کنترل شده و یا حتی بلاموضوع کردن انتخابات می‌توانند نظام را حفظ کنند(کانال آخرین خبر ۱۳خرداد)

پنجشنبه ۱۳خردادماه ۱۴۰۰