عباس عبدی مهره باند مغلوب نظام درباره چرخش مواضع باند خامنه‌ای در پذیرش برجام که آخوند رئیسی جلاد ۶۷ در سومین سیرک مناظره رژیم از آن دفاع کرد، گفته است: پذیرش برجام از سوی رئیسی را یک آبروریزی تمام‌عیار خواند و در صفحه توئیتر خود نوشت: «با پذیرش برجام از سوی رئیسی به‌نظر می‌رسد که حال اصول‌گرایان از اصلاح‌طلبان و سایر مردم خیلی بدتر شده باشد، چون این یک آبروریزی تمام‌عیار است… . اصلاح‌طلبان که از قبل هم انتظاری نداشته و به این وضعیت عادت کرده بودند. فعالان اصول‌گرا به وضعی گرفتار شدند که نمی‌توانند سر بلند کنند».

روزنامه حکومتی همدلی ۲۴خرداد در این مطلب با عنوان «دخیل بر ضریح برجام» می‌نویسد: …مهدی نصیری سردبیر و مدیر مسئول سابق روزنامه کیهان نیز در این باره در صفحه توئیتر خودش نوشت: « رئیسی، برجام را که اصول‌گرایان خسارت محض، ذلت‌بار و آتش‌زدنی‌اش می‌خواندند، پذیرفت و نشان داد که آماده استفاده از میوه‌های شیرین آن‌که آزاد شدن احتمالی دهها میلیارد دلار است در دولت خود است. خوب بحمدالله فاتحه آرمان انقلابی برجام‌ستیزی نیز خوانده شد».

همدلی نوشت: همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، تغییر مواضع برخی نامزدهای نزدیک به جریان انقلابی و اصول‌گرا، در مورد برجام و ادامه مذاکرات مرتبط با آن، جدا از ایجاد بهت، با واکنش‌های متفاوتی نیز در میان اردوگاه اصول‌گرایان روبه‌رو شده است. این نامزدهای انتخاباتی جناح اصول‌گرا که در شعارهای انتخاباتی خود دیگر اصل مذاکره را زیر سؤال نمی‌برند و به نوعی از برجام نیز حمایت می‌کنند؛ تغییر رویه‌ای که برخی صاحب‌نظران آن را بیشتر در راستای وعده‌های انتخاباتی می‌دادند و بر این باورند که در اصل، تغییری در مواضع این طیف حاصل نشده است.

دوشنبه ۲۴خرداد ماه ۱۴۰۰