آقای توماس باخ عزیز،
رسانه‌ها و افکار عمومی مردم و ورزشکاران جهان از شنیدن خبر اعطای مدال طلای المپیک به جواد فروغی، یک عضو سپاه تروریستی قدس، وابسته به سپاه پاسداران رژیم آخوندی، که در کشتارهای ایران و سوریه شرکت داشته است، شوکه شده‌اند.
در المپیک ۱۹۳۶، هیتلر با سوء‌استفاده از بازیهای المپیک، تاریخ این بزرگترین رویداد اجتماعی جهان را به‌ننگ تبعیض نژادی و تبلیغات فاشیستی، آلود. سپس لکه ننگ سیاست تبعیض نژادی آفریقای جنوبی، بر دامن المپیک نشست، که خوشبختانه در نهایت منجر به تحریم این رژیم از بازیهای المپیک شد.
این بار هم یک عضو سپاه پاسداران و رژیم دیکتاتوری مذهبی ایران، که در لیستهای تروریستی آمریکا و جامعه بین‌المللی قرار دارد، می‌خواهد در برابر منشور المپیک که نشانه و بیانگر صلح و دوستی در بین ملل جهان است، تاریخ المپیک را با جنگ، خصومت، تنفر و تروریسم عجین سازد.

آقای رئيس!
در سپتامبر سال گذشته، ما در نامه بیش از ۱۰۰ ورزشکار و قهرمان ملی ایران، از شما خواستار تحریم رژیم آخوندی، به خاطر اعدام ناجوانمردانه نوید افکاری، قهرمان کشتی ایران، شدیم. که مورد محکومیت و انزجار تمام ورزشکاران و قهرمانان المپیک ایران و جهان قرار گرفت. متاسفانه بی‌عملی و عدم قاطعیت کمیته بین المللی المپیک در حفظ منشور و ارزشهای المپیک، منجر به اعدام صدها ورزشکار از جمله نوید افکاری و سایر ورزشکاران دیگر در ایران و آواره شدن صدها قهرمان ملی ایران شده است که تنها ۵ تن از آنها امسال در تیم پناهندگان المپیک توکیو شرکت داشته و برندگان مدالها و عناوین المپیک ۲۰۲۰ شده‌اند.
از شما به عنوان رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و حافظ منشور المپیک، خواستار پاک کردن دامن المپیک از لوث سیاست تروریسم رژیم آخوندی، و لغو و بازگرداندن مدال این تروریست و تحریم رژیم ملاها از بازیهای المپیک هستیم.
با احترام فراوان.

حسن نایب‌آقا، ملی پوش فوتبال ایران در بازیهای المپیک ۱۹۷۶ مونترآل و جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین.
بهرام مودت، ملی پوش فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین.
اصغر ادیبی، ملی پوش فوتبال ایران در جام ملتهای آسیا.
عباس نوین‌روزگار، ملی پوش فوتبال ایران در جام ملتهای آسیا.

چهارشنبه ۶مرداد ۱۴۰۰