به‌دنبال اوجگیری آمار جان‌باختگان کرونا به‌دلیل ممنوعیت واکسن توسط خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع، پنج هزار نفر از جامعه پزشکی کشور خواهان وارد کردن واکسن فایزر به کشور شدند.

امضا کنندگان در نامه‌یی به رئیسی جلاد به‌عنوان رئیس ستاد کرونا با بیان این‌که واکسن فایزر مرگ ناشی از بیماری و موارد شدید را به‌شدت کاهش می‌دهد نوشتند: طبق شواهد علمی فراوان واکسنهای mRNA مرگ ناشی از کرونا را به‌شدت کاهش می‌دهد.

آنها خواستار وارد کردن واکسنهای بر پایه mRNA برای عموم مردم و هم‌چنین تزریق دوز بوستر (یادآور) به کادر درمان با واکسنهای ذکرشده هستند.

به گزارش سایت سلامت نیوز ۲شهریور۱۴۰۰ در بخشی از این نامه آمده است:
نظر به آن که مستندات و شواهد علمی فراوان و دارای بنیان مستحکم و تأیید شده از مراجع علمی متنوع داخلی و خارجی در مورد واکسنهای با فناوری mRNA (فایزر و مدرنا) تهیه گردیده است که مرگ ناشی از بیماری و موارد شدید را به‌شدت کاهش می‌دهد و نیز با توجه به رفع موانعی که قبلاً در مورد ورود استفاده از این نوع واکسن ایجاد گردیده بود، امضاکنندگان نامه به‌عنوان «بخشی از کارکنان حوزه سلامت» تقاضای اکید دارند که اولویت تلاشها… در راستای «تهیه این نوع واکسن» از هر مبدأ و منبع معتبر بدون لحاظ نمودن حواشی سیاسی هدف‌گذاری گردد تا از هدر رفت چندباره امکانات و منابع کشور جلوگیری شده و شهروندان ایران مانند بسیاری از کشورهای دیگر بتوانند از بروزترین سطح امکانات بهداشتی جهان استفاده نمایند.
ضمنا امضاکنندگان به عنون بخشی از کارکنان سلامت، اولویت تزریق دوز یادآور (بوستر) از نوع mRNA به همه کارکنان سلامت را اکیداً درخواست می‌نمایند زیرا معتقد هستند تک‌تک سربازان این سنگر باید با تدارک صحیح و قوی از جانب مسئولان حفظ شوند تا نظام سلامت و کشور فروز نریزد.

سه شنبه۲ شهریور ۱۴۰۰