با گسترش روزافزون شیوع کرونا و افزایش فوتیها در سرتاسر ایران؛ تا جایی که به‌گفته سازمان بهداشت جهانی ایران به آلوده‌ترین کشور در امر کرونا تبدیل شده؛ روزنامه‌های حکومتی وابسته به ولی‌فقیه ارتجاع هر کدام سعی در لاپوشانی فتوای جنایتکارانه خامنه‌ای در ممنوعیت ورود واکسن و نقش اصلی آن در شیوع و کشتار مردم را دارند.
روزنامه رسالت در مقاله‌ای به تاریخ سه‌شنبه ۹شهریور نوشت: «مقام معظم رهبری نگفتند واکسن خارجی ممنوع شود بلکه صرفاً گفتند ما از کشور آمریکا و انگلیس واکسن نمی‌خواهیم. تعبیر ما از این مسأله اشتباه بوده و حتی بسیاری از متخصصان در مذمت این واکسن‌ها صحبت کردند».

این روزنامه در ادامه با اعتراف به این‌که شرایط وخیم کشور محصول این ممنوعیت ورود است؛ از ناچاری در ورود واکسن می‌نویسد: «سخن مقام معظم رهبری را اشتباه متوجه شده‌ایم و این اشتباه در حال حاضر تصحیح‌شده و مجوزها را برای واردات اخذ کرده‌ایم و باید از هر منبعی که معتبر است، بر اساس سیاست‌هایی که داریم واکسن را وارد کنیم واقعیتها به ما نشان داده که چاره‌ای جز این نداریم و تکیه صرف بر تولید داخلی پاسخگو نیست و باید واردات و تولید داخل را در کنار هم داشته باشیم».

رسالت در پایان مقاله خود مجبور به اعترافی دیگر درباره پوچ بودن ادعاهای تولید واکسن داخلی در ابعاد میلیونی شده و می‌نویسد: «ستاد ملی مقابله با کرونا به این نتیجه رسیده‌اند که واکسن باید وارد شود. صحبت‌های وزیر بهداشت هم نشان‌دهنده آن است که تمایل به واردات واکسن افزایش‌یافته، چرا که در مسأله تولید داخلی هم نتوانستیم مطابق با وعده‌ها عمل کنیم».

سه شنبه ۹ شهریور۱۴۰۰