به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام زندانی سیاسی زهرا صفایی محبوس در زندان قرچک ورامین بدلیل حمله قلبی، روز سه شنبه ۹ شهریور از زندان قرچک ورامین به بیمارستان اعزام شد؛ زندانی سیاسی پرستو معینی که همراه با مادرش در زندان قرچک محبوس است تا این لحظه از محل و شرایط مادرش بی خبر است و مسئولان زندان هیچ اطلاعی از اینکه زهرا صفایی را به کدام بیمارستان برده اند و وضعیت او به چه صورت است به وی نمی دهند.
زندانی سیاسی زهرا صفایی که مدت دو ماه است در زندان قرچک از تنگی نفس و درد در ناحیه قفسه سینه رنج می برد، در مراجعات مکرر به بهداری و مسئولین این زندان جهت درمان و مراجعه به بیمارستان، هیچ پاسخی دریافت نمی‌کرد.
روز سه شنبه دوم شهریورماه، زهرا صفایی در حالی که حالش وخیم بود توسط سایر زندانیان به بهداری منتقل شد، اما باز هم مسئول مربوطه می‌گوید که مشکلی نیست و با دادن چند داروی مسکن، وی را به بند برمی‌گرداند.
روز جمعه ۵شهریورماه که به طور اتفاقی دکتر متخصص قلب پس از مدتها به زندان رفته بود، پس از ویزیت این زندانی سیاسی، از وی نوار قلبی گرفته و تشخیص حمله قلبی داده و وضعیت زهرا صفایی را اورژانس اعلام کرده و دستور می دهد که او را سریعا به بیمارستان منتقل کنند.
پس از ۴ روز یعنی روز ۹ شهریورماه این زندانی بیمار به بیمارستانی خارج از زندان منتقل می شود. اما دخترش زندانی سیاسی پرستو معینی که همراه با مادرش در زندان قرچک محبوس است، از وضعیت مادرش بی خبر است و در نگرانی از وضعیت مادرش بسر می برد؛ عوامل زندان نیز هیچ پاسخی به سوال وی در این باره نمی دهند.

 

 

چهارشنبه ۱۰ شهریور۱۴۰۰