حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران به مواضع احزاب اپوزیسیون کرد ایران در اقلیم کردستان برای سومین روز پیاپی ادامه پیدا کرد.
به گزارش منابع کرد ایرانی، حملات هوایی سپاه پاسداران به مقرهای حزب دموکرات در اقلیم کردستان امروز شنبه بیستم شهریور نیز ادامه داشت.
سپاه پاسداران از بامداد روزشنبه در ادامه حملات هوایی خود ارتفاعات «سیدکان» و «بربزین» را مورد هدف قرار داد. طبق گزارش‌ها، تجهیزات توپخانه‌ای سپاه پاسداران در حومه شهر «اشنویه» و در روستایی به نام «بیمضرتی» قرار دارد.

 همچنین حزب دموکرات کردستان ایران اعلام کرد: سپیده دم ١٨شهریور١٤٠٠، رژیم ایران، با استفاده از هواپیمای نظامی چند منطقه از کردستان را مورد حمله هوایی قرار داد. «سیدکان، چومان و حاجی عمران» مناطقی هستند که مورد حمله هوایی جنگنده‌های رژیم ایران قرار گرفتند. رژیم ایران به بهانه حضور پیشمرگان کردستان این مناطق را مورد حمله قرار داده است.

حزب دموکرات کردستان نیز به‌نقل از یک منبع مطلع از مناطق مرزی اعلام کرد: از صبح زود توپخانه‌های سپاه پاسداران واقع در“ کیله شین ”عملیات سنگینی با استفاده از کاتیوشا و توپخانه آغاز کردند… حداقل در چهار مورد از تاکتیک انفجار پهپادها استفاده شده که تاکنون هیچ خسارت جانی گزارش نشده است ولی بخشی از مناطق مرزی“ بربزین، سیدکان، آلانه، هلگورد ”در آتش سوخته است.

مسعود رجوی: رژیم کردکش ولایت فقیه دست از توپ‌باران برادران و هموطنان کردمان در منطقهٔ مرزی با کردستان عراق برنمی‌دارد و جری‌تر هم می‌شود.برای واپس نشاندن رژیم در توپ‌باران مردم بیگناه و احزاب کرد ایرانی در منطقه مرزی باید در شهرهای ستم‌زده کردستان ایران و سراسر کشور مانند نمونهٔ آب در خوزستان به اعتراض و قیام برخاست.
مقاومت ایران حملات جنایتکارانهٔ رژیم آخوندی علیه احزاب و گروه‌های کرد ایرانی در خاک کردستان عراق را قویاً محکوم کرد و خواهان رسیدگی بین‌المللی به تجاوزات رژیم در شورای امنیت ملل متحد گردید. بدیهی است که هر گونه تأخیر و تعلل در این امر فاشیسم دینی و جلادان کردکش حاکم بر ایران را جری‌تر می‌کند.
شنبه ۲۰شهریور۱۴۰۰