شرکت مایکروسافت در اطلاعیه‌یی که روز دوشنبه ۱۹مهر صادر کرد از حمله هکرهای مرتبط با رژیم ایران به شرکتهای حوزه فناوریهای دفاعی آمریکا خبر داد.
بر اساس این اطلاعیه مرکز اطلاعات تهدیدات مایکروسافت «دسته تهدیدات جدید را که «دی‌ای‌وی-۰۳۴۳» عنوان شده است، برای نخستین بار در اواخر ژوئیه ۲۰۲۱ شناسایی و رصد آن را آغاز کرد».
مایکروسافت هم‌چنین در اطلاعیه خود با تأکید بر این‌که این هکرها روی مبادی ورودی در خلیج‌فارس و یا شرکت‌های حمل و نقل دریایی که حضور تجاری در خاورمیانه دارند، متمرکز بوده‌اند اضافه می‌کند «حساب‌های کاربری آفیس۳۶۵ که بخش احراز هویت چندعاملی را فعال کرده بودند علیه نوعی عملیات کشف رمز حساب‌ها مقاوم بودند».

این اطلاعیه می‌گوید که دسته تهدیدات «دی‌ای‌وی-۰۳۴۳» شماری از شرکت‌های صنایع دفاعی که در زمینه تولید رادارهای نظامی، فناوری پهپادی، سامانه‌های ماهواره‌ای، و سامانه‌های واکنش فوری ارتباطاتی با آمریکا، اتحادیه اروپا، و دولت اسراییل همکاری دارند، هدف قرار داد.
هم‌چنین مشتریان سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی و تجزیه تحلیل فضایی نیز هدف این هکرها بوده‌اند.
این در حالی است که شرکت مایکروسافت سال گذشته نیز اعلام کرده بود که هکرهای مورد حمایت رژیم ایران بیش از ۱۰۰نفر از افراد سرشناسی را که ممکن بود در دو کنفرانس عمده بین‌المللی در زمینه امنیت جهانی و سیاست‌گذاری شرکت کنند، هدف حمله سایبری قرار داده بودند.

سه شنبه ۲۰ مهرماه  ۱۴۰۰