گل صبا شافعی مادر زندانی سیاسی  عقیدتی حمزه درویش ضمن نامه ای به جاوید رحمان گزارشگر حقوق بشر در امور ایران، از آخرین وضعیت فرزندش در زندان لاکان رشت و فشارهایی که بر وی وارد می‌شود، را به نگارش درآورده است.  همچنین به اعمال فشار عوامل وزارت اطلاعات بر روی خانواده این زندانی پرده برداشته است.

این نامه که در تاریخ ۱۵ مهر ۱۴۰۰ نوشته شده، جدیدا به دست کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام رسیده است.

متن نامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام خدمت گزارشگر حقوق بشر ایران آقای جاوید رحمان

اینجانب خانم گل صبا شافعی هستم مادر زندانی سیاسی آقای حمزه درویش.

آقای جاوید رحمان

سخنی سیاسی برای نوشتن دارم سخنان دردآوری که سبب شده در طول ۶ سال حبس فرزندم،رگهای عصبی دو دستم از کار افتاده و همچنین بخاطر فشارهای روحی و روانی شدید از جانب ارگانهای امنیتی ایران خون در سرم جمع شود.

در حال حاضر ۱۵ ماه است که فرزندم حمزه درویش را ندیده ام. آیا جایی در دنیا وجود دارد که مادری حق ملاقات با فرزندش را نداشته باشد؟

‌به خدا قسم نمیدانم شکایتم را نزد چه کسی و چه کسانی ببرم. ۱۶ ماه پیش فرزندم را از زندان رجایی شهر به زندان لاکان رشت آورده و در بین زندانیان جرائم خشن نگهداری می کنند تا با اعمال شکنجه های روحی، روانی و جسمی وی را مجبور به خودکشی کنند. در این مدت بعضی اوقات ماهها اجازه تماس به خانه را هم به وی نداده‌اند.

اما جدای از همه این اذیت ها و شکنجه ها، ارگانهای امنیتی ایران، ما که خانواده اش هستیم را با تهدید زیر فشار قرار میدهند و اجازه نمی‌دهند برای پرونده قضایی فرزندمان اقداماتی را انجام دهیم.

آقای جاوید رحمان

در صحبتهای پایانی باید بگویم که امید ما بعد از خدا و شما است. از شما تقاضا می کنم قبل از اینکه من هم مثل خیلی از مادران ایرانی داغدار فرزندم که زندانی سیاسی است بشوم، هر کاری که از دستتان برمی آید انجام دهید.

گل صبا شافعی

مادر زندانی سیاسی – عقیدتی حمزه درویش

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰

دوشنبه  ۲۶ مهر ۱۴۰۰