رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛ روز سه‌شنبه ۲۷مهر در دیدار با باب منندز؛ رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و اعضای این کمیته در واشنگتن پیرامون برنامه هسته‌یی رژیم ایران گفتگو کرد.
سناتورهای آمریکایی در این دیدار ضمن حمایت از اقدامات آژانس خواهان برخورد قاطع آژانس در قبال برنامه هسته‌یی رژیم ایران شدند.

جیم ریش، سناتور جمهوریخواه و عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا در بیانیه‌یی که پس از دیدار با گروسی صادر کرد ضمن ابراز نگرانی از برنامه هسته‌یی رژیم ایران گفت: «ایران هم‌چنان برنامه هسته‌یی خود را توسعه می‌دهد، تعهدات بین‌المللی خود را نقض می‌کند و مانع از انجام وظایف نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌شود. اقدام ایران در عدم ارائه پاسخ‌های معتبر به سؤالات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد سایت‌های هسته‌یی اعلام نشده خود، غیرقابل قبول است».
سناتور جیم ریش در ادامه با تأکید بر اهمیت انجام اقدامات قاطع قبل از جلسه شورای حکام در ماه نوامبر و آمادگی برای صدور قطعنامه و ارجاع ایران (به شورای امنیت) از رافائل گروسی خواست تا زمانی که ایران تمام اطلاعات مورد نیاز را ارائه نکند، هم‌چنان به فشار بر جمهوری اسلامی ادامه دهد.

چهارشنبه ۲۸مهر ۱۴۰۰