بدنبال سیلی‌ خوردن پاسدار عابدین خرم سرکرده سپاه عاشورا در روز شنبه اول آبان در مراسم معارفه خود در تبریز در حضور پاسدار وحیدی وزیر کشور رئیسی جلاد و هم‌چنین امام جمعه تبریز، توسط یک سرهنگٍ پاسدار به نام علیزاده، احمد علیرضابیگی، عضو مجلس ارتجاع از تبریز، در یک سخنرانی به شرح جزئیات آزادی عابدین خرم، استاندار سیلی خورده جدید رئیسی در آذربایجان شرقی، از «اسارت داعش» با میانجی‌گری پاسدار محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق رژیم، پرداخت.

عضو مجلس رژیم  از تبریز در یک سخنرانی که مربوط به قبل از انتخابات ۱۴۰۰ است و کانال تلگرامی «دولت بهار» وابسته محمود احمدی‌نژاد روز یکشنبه آن را منتشر کرد، از قول رئیس‌جمهوری سابق می‌گوید که او «برای آزادی عابدین خرم، فرمانده سپاه آذربایجان شرقی و دیگر ایرانی‌های اسیرِ داعش، ۵۷میلیون دلار» هزینه کرده است.

به گفته علیرضابیگی، «فرمانده سپاه عاشورا و فرمانده سیدالشهدا آذربایجان غربی توسط داعش اسیر شده بودند. رئیس‌جمهوری در جلسه شورای عالی امنیت ملی می‌گوید داعش ۵۷میلیون دلار برای آزادی اسرا درخواست کردند که اعضای شورای عالی امنیت می‌گویند این مبلغ بسیار زیاد است و انشاءالله اجر این اسرا با شهادت است».

عضو مجلس ارتجاع از تبریز افزوده است که محمود احمدی‌نژاد با این نظر «مخالفت می‌کند و بعد در تماس با امیر قطر درخواست می‌کند این مبلغ را متعهد شود».

او با اعلام این‌که «یکی از نیرو‌های اسیر ما سردار عابدین خرم بود که فرمانده سپاه عاشورا بود»، مدعی شده است: زمانی که این فرمانده سپاه آزاد شد، امیر قطر در لحظه «تحویل چک» توسط وزیر خارجه رژیم گفته بود: «من برای کاری که برای برادرم انجام دادم هیچ چیزی مطالبه نمی‌کنم».

تأیید نظامی بودن پاسداران اسیر شده در حالی است که در زمان اسارت این افراد در مرداد ۱۳۹۱ در منطقه ریف دمشق، مقام‌های رژیم آخوندی به‌شدت نظامی بودن آنها را تکذیب و اعلام کردند که «داعش ۴۸ زائر ایرانی» را ربوده است. پاسداران گروگان گرفته شده پس از ۱۵۸روز اسارت، سرانجام در ۲۰مهر همان سال آزاد شده و به ایران برگشتند.

لازم به یادآوری است پاسدار عابدین خرم سرکرده سپاه عاشورا در همین هفته توسط رئیسی جلاد برای سرکوب هر چه بیشتر مردم تبریز و آذربایجان به استانداری آذربایجان شرقی منصوب شده بود.

وی از سرکردگان پاسداران اعزامی خامنه‌ای به سوریه بود.

در مورد انگیزه این کشیده زدن که مراسم معارفه پاسدار سیلی خورده را به‌عنوان استاندار آذربایجان شرقی مفتضح کرد رسانه‌های رژیم دلایل متناقضی را از قبیل مسائل شخصی و این‌که همسر ضارب، روز گذشته توسط یک مرد واکسیناتور مورد تزریق واکسن کرونا قرار گرفته است، عنوان کردند.

طبق گزارشها گروهی از شرکت‌کنندگان در مراسم به نفع علیزاده که به عابدین خرم سیلی زد واکنش نشان دادند و برخی دیگر نعره‌های مرگ بر منافق سردادند.

احمد زیدآبادی در پیامی درباره سیلی خوردن پاسدار خرم نوشت: برخورد فیزیکی در جریان معرفی استاندار آذربایجان شرقی مایۀ تأسفِ بسیار است.
این نوع برخوردها نشانۀ خشم متراکم و همراه با از دست رفتنِ تاب‌آوری قشری از ایرانیان در فقدان راه‌کار تعریف شده‌ای برای تعامل مدنی بین اجزاء جامعه و حکومت است.
از این قبیل برخوردها با هر فرد و به هر انگیزه‌ای، نباید به شوق آمد و خوشحال شد؛ چون اگر رسم شود، رسم بدی خواهد شد با پیامدهایی مهیب!

دوشنبه ۳ آبان۱۴۰۰